Co byste měli vědět o suchém šamponu a jak často jej používat

Co byste měli vědět o suchém šamponu a jak často jej používat

Suchý šampon je spása pro mnoho lidí každé ráno. Jedná se o neocenitelnou pomoc, když člověk spěchá a nemá čas si vlasy mýt. Dobře fungovat bude ale jenom tehdy, když je vhodný pro vaše vlasy a budete ho správně aplikovat. 

Suchý šampon se nanáší na suché vlasy a absorbuje z nich mastnotu či pot. Během chvíle je tak vyčistí, aniž byste je museli namáčet. Důležité je ale vlasy dobře rozčesat, jinak může šampon zanechat bílé skvrny. Pozor také na to, že šampon pokožku hlavy často vysušuje a vytváří na ní lupy.

Jak suchý šampon používat

Na obalech šamponů se většinou uvádí, že ho máte nanášet ke kořínkům. Lepší je snažit se zasáhnout jen vlas a kontaktu s kůží se úplně vyhnout. Jestliže máte ale citlivou pokožku hlavy, zvažte, zda suchý šampon vůbec chcete použít. Obecně platí, že suchý šampon můžete používat, jak často chcete, ale nikdy by se neměl vrstvit. To znamená, že mezi dvěma použitími by měly být vlasy umyty klasicky vodou a šamponem.

Jak ho vybrat

Existuje hned několik variant suchých šamponů a každý z nich se hodí na jiný druh vlasů. Prvním z nich pudrový, ten je nejlepší na silné, nepoddajné a mastící se vlasy. Rozhodně ho nedávejte do jemných vlasů. Na ty je lepší suchý šampon ve spreji. Vlasy tolik nezatíží a navíc jim dodá objem. Na hodně suché vlasy je nejvhodnější šampon ve formě pěny.

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali