Co si vybrat: Je lepší dámský holicí stojek, nebo epilátor?

Co si vybrat: Je lepší dámský holicí stojek, nebo epilátor?

Hladká pokožka bez chloupků a hlavně bez podráždění je přáním mnoha lidí. Způsobů, jak toho dosáhnout je několik. V dnešním článku si představíme dvě nejpopulárnější metody holení. Zaměříme se především na to, jaké mají výhody i nevýhody. 

Depilátory

Elektrické depilátory jsou bezbolestným řešením. Podobají se pánským holicím strojkům a při jejich používání je navíc vyloučené i pořezání. Je to díky hlavici, která se dobře přizpůsobí tělu a díky její šetrnosti ke kůží nehrozí ani podráždění. Většina depilátorů pokožku nejdříve lehce napne a nadzvedne tak chloupky. Tímto způsobem oholí i ty nejjemnější z nich. Zbavíte se ale jen již vyrostlých chloupků. Proces holení tedy musíte často opakovat.

Epilátory

Oholení od epilátoru vydrží oproti tomu od depilátoru mnohem déle. Odstraňuje totiž celý chloupek, včetně části pod kůží a kořínku. Oceníte ho tedy především pokud vaše chloupky rostou velmi rychle, nebo jsou tmavé a na kůži jsou lehce vidět. Epilátor disponuje hlavicí osazenou systémem pinzet, které rychle rotují a tím zachycují chloupky, které tak vytrhnou. Epilace může být, minimálně zprvu, bolestivá. Postupem času budou chloupky tenčí a porostou pomaleji. I holení tak bude příjemnější. Některé modely epilátorů jsou vybaveny technologií ke zmírnění pocitu pálení. Může to být např. systém chlazení pokožky, nebo vibromasážní systém. 

Který z nich je lepší

Odpovědět na otázku, které z obou zařízení je lepší, záleží čistě na preferencích uživatelů. Vybírejte podle toho, co od něj očekáváte. Jestliže potřebuje hladké nohy rychle a hlavně bezbolestně, zvolte určitě depilátor. Budete se muset ale smířit s tím, že celý proces budete muset často opakovat. Naopak pokud je dlouhodobý efekt to, na čem nejvíce záleží, lepší pro vás bude epilátor. Musíte se u něj ale smířit s určitou mírou bolesti. Při pravidelném používání se ale bude snižovat. Pokud nepohodlí překonáte, čeká vás hladká pokožka až po dobu 3 týdnů. 

Nejlepší modely depilárů dle recenzí uživatelů

Braun FS1000

Philips SatinShave Advanced BRL170/00

Remington WDF 5030

Nejlepší modely epilátorů dle recenzí uživatelů

Philips Lumea Series 9000 BRI958/00

Braun Silk-expert Pro IPL PL 5117

Braun Silk-épil 9 9-700

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali