Efektivní metody pro zmenšení pórů

Efektivní metody pro zmenšení pórů

Zvětšené póry jsou něčím, s čím mnoho lidí s aknózní nebo mastnou pletí bojuje denně. Rozšířené póry brání pronikání použitých pleťových přípravků do kůže a tím tak výrazně zhoršují její stav. Pokud rozšířené póry trápí také vás, připravili jsme si několik rad, jak je redukovat nebo se jich v nejlepším případě zbavit úplně. 

Nejlepším řešením v boji proti rozšířeným pórům je pravidelná a důkladná péče o pleť. Měla být každodenní, ideálně ráno a večer. Na mastnou pleť používejte nejlépe hydratační kosmetiku. Vysušující kosmetika by mohla v pleti zvyšovat produkce mazu a ještě více tak zhoršit její stav. Dobré je také dvakrát týdně použit peeling a zbavit pokožku jejích odumřelých částí.

 

Domácí způsoby

Zmenšit póry je možné také pomocí věcí, které se běžně vyskytují v domácnostech. Jsou to metody, které by neměly způsobit podráždění nebo jinou nepříznivou reakci kůže. Na zmenšení pórů vyzkoušejte tření pleti kostkami ledu, nanesení obličejové masky z rozšlehaného vaječného bílku s trochou medu a citronové šťávy. Pomoci vám může také přidání trochu čistého zeleného času do tonika nebo použití směsi dvou polévkových lžic jablečného octa se 100 ml minerální vody místo tonika.

 

Vhodná kosmetika

V drogeriích a lékárnách seženete také kosmetiku, která vám se zvětšenými póry může pomoci. Porozhlédněte se proto po kosmetice, která s rozšířenými póry bojuje, ale zároveň nevysušuje. S podobnými účinky zakoupíte nejen krémy, ale také tonika či séra.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali