Efektivní způsoby jak podpořit růst vlasů

Efektivní způsoby jak podpořit růst vlasů

Mnoho lidí sní o dlouhých, krásných a zdravých vlasech. Naneštěstí někdy se stane, že vlasy prostě nerostou, popřípadě se lámou. Příčin to může mít několik – špatná strava, nesprávně zvolená péče o vlasy nebo problémy s pokožkou hlavy. V dnešní době ale nemá cenu se svého snu o dlouhých vlasech vzdávat. Existuje mnoho metod, které vyřeší vaše problémy a je možné je vyzkoušet z pohodlí domova. Na některé způsoby se podíváme v dnešním článku. 

 

Vlasové mléko

Dobrým začátkem na vaší cestě za krásnými vlasy může být vlasové mléko. Obsahuje mnoho účinných látek, které dodají vašim vlasům výživu a hydrataci, kterou nutně potřebují. Zároveň se postarají i pokožku hlavy. V obchodě se porozhlédněte po takových přípravcích, které mají přírodní složení a nejlépe pokud budou obsahovat kopřivu, přesličku, lopuch nebo vaječné bílkoviny. Použití je navíc lehké – část produktu vmasírujte do pokožky a pečlivě rozetřete mezi vlasy. A po jaké době máte produkt z vlasů vymýt, pokud vůbec, se dočtete na krabičce.

Missha Procure Daily Repairing Hair Lotion 200 ml

Masáž pokožky hlavy

Masáž hlavy se zdá jako až příliš lehké řešení problémů s vlasy. Ale překvapivě funguje. Účinně stimuluje krevní oběh a čistí vlasové folikuly od zbytků vlasových přípravků a mrtvých buněk kůže. Obojí může výrazně zpomalovat růst vlasů. Nejlepší je masírovat hlavu, když máte mokré vlasy. Tedy během mytí nebo těsně po něm. Masáž provádějte prsty nebo speciálním kartáčem ze silikonu. Ten má totiž velmi měkké a zaoblené zuby a nestane se vám, že by vás poškrábal.

 

 

Speciální kosmetika

Při problémech s lámavostí nebo růstem vlasů, se vyplatí pořídit si kvalitní vlasovou kosmetiku. Vždy ji vybírejte podle toho, jaké jsou vaše vlasy a co potřebují. Záleží na tom, jestli je máte suché, nebo se vám lehce mastí. V popisech produktů vždy najdete, na které vlasy jsou určené. Zároveň nikdy nezapomínejte na použití kondicionéru. Pokud si přejete svým vlasům pomoci ještě trochu více, vyzkoušejte vlasový olej.  Aplikujte ho do mokrých konečků a to maximálně 2x týdně. 

Grown Alchemist šampon na vlasy Volumising Shampoo 0.4: Biotin-Vitamin B7 Calendula Althea 200 ml

Strava

Správná či nesprávná strava se může podepsat i na vlasech. Pokud je chcete mít zdravější, jezte hodně ovoce a zeleniny, které vám dodají plno vitamínů. Potřeba jsou také mléčné výrobky (nebo jiné zdroje bílkovin) a zdravé rostlinné tuky. Pijte hodně vody. Jestliže uvažujete o doplňcích stravy, které by vám pomohly, volte takové, které obsahují vitamín B, A nebo E.

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali