I zralá pleť vyžaduje péči. Staráte se o ni správně?

I zralá pleť vyžaduje péči. Staráte se o ni správně?

S věkem pokožka stárne a tvoří se na ní vrásky. Zároveň s tím ztrácí kůže pružnost a pevnost. To je bohužel nevyhnutelné. Naštěstí lze příznaky stárnutí pokožky alespoň zpomalovat. I v pokročilém věku je možné udržovat svoji pleť v perfektním stavu. K dosažení takového výsledku je však nezbytná pravidelná péče pomocí kvalitní kosmetiky. A jak takovou kosmetiku vybrat? To si ukážeme v dnešním článku.

 

Čištění pleti

Pravidelné čištění je základ každé péče o pleť. Nikdy byste ho neměli vynechávat a je nutné pleť čistit alespoň jednou denně, nejlépe však dvakrát. Ráno a večer. I když nepatříte mezi ty, kdo používají make-up, na pokožce se za den usadí mnoho nečistot. Bez řádného čištění se mohou v pokožce začít ucpávat póry a pokožka také postupně ztrácí schopnost vstřebávat živiny z jiných kosmetických přípravků. Důkladné a časté čištění pleti je tedy nezbytné. Ideální jsou různé přírodní gely, pěny nebo oleje. Tyto přípravky jsou velmi bohaté na cenné živiny – pokožku vyčistí a zároveň ji nepodráždí. 

 

 

Výživa pleti

Po vyčištění pleti by měla nastoupit kosmetika, které pleť vyživí a posílí. Ideální je proto navázat pleťovým tonikem. Tonikum pro zralou pleť by mělo obsahovat rostlinné výtažky bohaté na antioxidanty a polyfenoly. Ty pleť osvěží a zároveň zpomalí proces stárnutí. 

Po toniku je dobré použít pleťové sérum a poté krém. Obojí by mělo být bohaté na přírodní oleje (olej ze sladkých mandlí nebo na makadamiový olej) a na kolagen. Vždy se tedy pohlídejte, že kolagen přípravky, které používáte, obsahují. Vaše pleť bude díky němu pevnější a pružnější. Tedy celkově působit mladší. Výhodou dnešní doby je to, že prakticky každá kosmetická značka má svoji řadu pro zralou pleť. Výběr je široký a rozhodně najdete takové produkty, které vám budou vyhovovat po všech stránkách.

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali