Jak konturovat obličej, aby vypadal přirozeně

,
Jak konturovat obličej, aby vypadal přirozeně

Správné konturování pomůže zvýraznit vaše přednosti a skrýt dobré nedostatky, aniž by zabralo mnoho času nebo vyžadovala hodně tréninku. Nemusíte tedy být rozhodně profesionál. V dnešním článku si ukážeme, jaké jsou zásady konturování obličeje a také to, jak správně konturovat krok pro kroku. 

 

Vše musí být přirozené

Jeden čas bylo velmi populární konturování, které až moc zvýrazňovalo lícní kosti a zmenšovalo nos. Což je styl líčení, který vypadá dobře na fotkách, ale v reálu působí trochu karikaturně. Důležité je si totiž pamatovat to, že kvalitní konturování je na první pohled neviditelné. Hned od začátku konturování pamatujte především na střídmost a přirozenost. Konturování má zvýraznit přednosti vaší tváře nenápadným, ale rafinovaným způsobem.

 

 

Postup konturování

Při konturování se usiluje o „dokonalý“ oválný tvar obličeje. Pokud takový tvar máte přirozeně, máte vyhráno a čeká vás jen několik drobných úprav. Máte-li čtvercový nebo trojúhelníkový tvar, pomocí konturování budete zakrývat především hranaté „části“ obličeje.

Ještě před samotným konturováním by měla být pleť důkladné vyčištěna a hydratována. Poté na ni naneste základní make-up a korektor, jak jste zvyklí. Podobně si udělejte dopředu i oční líčení. Kdybyste začali konturováním a pak až dělali oči, mohli byste kontury omylem setřít.

Samotné konturování začínejte vždy nanesením bronzeru. Jím primárně zvýrazněte lícní kosti – linku bronzeru veďte těsně pod lícní kostí od ucha k ústům. Tahy štětcem musí být lehké, nikdy na ně netlačte, jinak byste mohli nanést příliš mnoho produktu. Lidé se čtvercovým obličejem mohou pomocí něj zúžit obličej, pokud ho nanesou na čelist. U trojúhelníkového tvaru bronzer naneste na bradu. Tím se zjemní „špičatost“ obličeje.  Bronzer vám pomůže i se širokým nosem, naneste trochu na jeho strany. A pokud chcete zmenšit čelo, dejte bronzer k linii vlasů. Po bronzeru následuje rozjasňovač. Ten dávejte na všechny části obličeje, které chcete zvýraznit. Těmi jsou horní části lícních kostí a střed nosu, který tak bude vypadat opticky tenčí. Trochu rozjasňovače můžete dát také nad rty, do prohlubně. To je zvětší.

Při konturování je důležité pracovat jen s malým množstvím produktu. Nikdy toho na štětce nenabírejte mnoho. Vyhnete se tak nechtěným skvrnám, nebo tomu, že kontury budou moc výrazné. Také je pravděpodobné, že se vám perfektní konturování nepovede napoprvé. Jako ve všem, i zde platí, že trénink dělá mistra. Proto nezoufejte, že vám to nepůjde hned.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali