Jak na jarní očistu organismu

Jak na jarní očistu organismu

S příchodem jara se začínají objevovat zaručené metody, jak na detoxikaci organismu. Zpravidla naneštěstí bývají v podobě diet, nebo dokonce hladovění. Ale ani jedno není nutní, dokonce se ani nedoporučuje. Na to, aby se člověk cítil dobře, a to nejen na jaře, nemusí dělat nic tak extrémního. Stačí zdravá strava, dostatek pohybu a odpočinku.

Detoxikace organismu je v podstatě zbavení těla škodlivých látek. A zvláště na jaře se vždy objeví mnoho zázračných detoxikačních metod, které slibují téměř nemožné. Není však dobré všemu věřit. Je lepší vsadit na vlastní selský rozum. A proto, chcete-li být zdravý a v pohodě, stačí dodržovat několik zásad po celý rok. A nemusíte se tak trápit přísnými dietami a hladovkami.

Vláknina

Konzumace dostatečného množství vláknin může výrazně zlepšit funkci prospěšných bakterií ve střevech. Zároveň dokáží brzy navodit pocit sytosti a tudíž vám mohou pomoci při shazování přebytečných kilogramů.

 

Voda

Dodávat tělu tekutiny je nezbytné. Bez nich by nemohlo vůbec fungovat. Nejlepší k pití je samozřejmě voda, ale podobně dobře fungují neslazené ovocné a bylinkové čaje. Na probuzení můžete do ranní rutiny zařadit sklenici vlažné vody s citronem. Dodá vašemu těle vitamín C, odplaví z těla toxiny, stimuluje trávení a optimalizuje pH močových cest. Při dodržování pitného režimu, je třeba si uvědomit také to, že v momentě, kdy pociťujete žízeň, je tělo již mírně dehydratované. Nejlepší je pít průběžně celý den.

 

Snižte množství nezdravých cukrů

Úplně nejlepší by bylo z jídelníčku úplně vyřadit potraviny s přidanými nebo chemicky upravenými cukry. To samozřejmě není možné, protože se zaprvé vyskytují v mnoha druzích potravin, ale také proto, že jsou dobré a člověk občas potřebuje trochu sladkého. Je proto nejlepší tyto cukry omezit na minimum. A kde se vyskytují nejvíce? Především ve slazených džusech a nápojích, v bílém pečivu, v různých sladkostech a také v chipsech a hranolkách.

 

Omezte konzumaci průmyslově zpracovaných potravin

Toto je druh potravin, který je mechanicky nebo chemicky zpracován, aby tím získal lepší barvu, chuť i vůni. Na druhou stranu však ztrácí většinu živin a vitamínů. Jedná se především o polotovary, nejrůznější instantní směsi, sladkosti, slazené nápoje a mražené předsmažené potraviny.

 

 

Ovoce a zelenina

Každý z nás už někdy slyšel, jak je nutné a potřebné jíst hodně ovoce a zeleniny. A je to pravda. Bez nich by tělo nemohlo ani správně fungovat, protože mu dodávají vlákninu, antioxidanty, vitamíny a minerály.

 

Hýbejte se a nezapomeňte na odpočinek

Pro to, aby člověk měl dostatek pohybu, nemusí hned trénovat na maratón. Stačí pravidelný pohyb, třeba i ve formě chůze z práce a do práce. Takový pohyb vám pomůže s prevencí nadváhy, problémy s imunitním a kardiovaskulárním systémem a navíc odbourává stres. Podobně jako myslíte na pravidelný pohyb, myslete i na odpočinek. Během něj se z těla vyplavují odpadní látky, doplňují se zásoby enzymů a obnovuje se také životní síla. Spánek podporuje proces hojení a pomáhá tělu bránit se proti stresu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali