Jak oživit poškozené vlasy

,
Jak oživit poškozené vlasy

Občas se může stát, že vám vaše vlasy začnou připadat jako bez života. Ztratí obvyklý lesk, neudrží pořádně tvar a nejsou ani tak hebké jako bývaly. Důvodů, proč tomu tak je, existuje hned několik. Škodí jim například stres, střídání teplot, nošení čepic, nevhodně zvolená kosmetika nebo třeba časté barvení. Poškodit vlasy tedy není zrovna těžké. Ale nezoufejte. Dostat je zpátky do výborné kondice je možné. Připravili jsme si pro vás pět tipů, která vám s tím pomohou.

 

Správná péče

Nejlepší, čím začít, když potřebujete oživit své vlasy, je pořídit si správnou vlasovou kosmetiku. Ta pomůže vlasům uhladit narušený povrch a následně je dostatečně hydratuje. Poohlédněte se proto po vlasové kosmetice, která obsahuje proteiny, keratin i panthenol. Všechny tyto látky účinně dopomáhají k optimální výživě vlasů. Pokud hledáte něco extra nebo pokud jsou na tom vaše vlasy opravdu hodně zle, doporučujeme přípravky z řady Essence ULTÎME CAVIAR+ HAIR RENEW. Ta obsahuje navíc výtažek z perel, ale hlavně i extrakt z kaviáru. Ten je zdrojem minerálů, vitamínu, omega-3 mastných kyselin a proteinů. Díky nim se můžete se poškozenými vlasy rychle rozloučit.

Essence Ultime šampon Caviar+ Hair Renew 250 ml

 

Nezapomínejte na masku

Kromě kvalitních prostředků na běžnou péči o vlasy, nezapomínejte i na vlasovou masku. Ta poskytuje hloubkovou péči, kterou vaše vlasy potřebují. Ideální je masku aplikovat 2x týdně. Naneste ji na umyté, ještě mokré vlasy a nechte ji tam alespoň deset minut. Pro zintenzivnění efektu je možné vlasy s maskou ještě zabalit do ručníku. Pokud máte málo času, ale přesto byste rádi udělali v péči o vlasy něco navíc, pořiďte si vlasové sérum. To se na mokré vlasy nastříká a už se nevyplachuje.

Schwarzkopf Essence Ultime Caviar+ vlasová maska 200 ml

L´Oréal Expert Hydra Repair spray 125 ml

 

Pozor na vysoké teploty

Je všeobecně známo, že vysoké teploty, které na vlasy působí především během foukání, kulmování nebo žehlení, jim velmi škodí. Pokud je to jenom trochu možné, nechávejte si vlasy uschnout volně, bez foukání. A v případech kdy to není možné a s vlasy potřebujete něco udělat, nezapomínejte na termoochranu. Zpravidla se prodává ve formě lehkého spreje, který se na vlasy nanáší těsně před tepelným stylingem.

Marion Termoochrana + Volume Up sprej pro zvětšení objemu vlasů 130 ml

 

Zacházejte s vlasy citlivě

Žádná kosmetika vlasům nepomůže, pokud s nimi nebudete zacházet aspoň trochu citlivě. Zbavte se proto zvyků jako je tření mokrých vlasů ručníkem nebo používání nevhodných hřebenů. Mokré vlasy ručníkem sušte jen velmi jemně a rozhodně je nebalte do populárního turbanu. Kartáč, který se na vlasy hodí, je takový, který je pružný, odolný a hlavně má větší mezery mezi jednotlivými zuby. Ideální je se porozhlédnout po hřebech vhodných na mokré vlasy.

 

Potravinové doplňky

Pro svoje vlasy můžete udělat ještě jednu věc navíc. A tou je užívání vhodných potravinových doplňků. Možná nejste jejich velkým fanouškem, ale zde vám mohou doopravdy pomoci. Pokud se pro ně nakonec rozhodnete, pořiďte si takové, které obsahují zinek, železo, magnesium, vitamin B nebo minerální soli.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali