Jak pečovat o vlasy po zimě

Jak pečovat o vlasy po zimě

Zima je pro vlasy zatěžkávající zkouškou. Všechno, co je pro zimu typické –  mráz, suchý vzduch, nošení čepic na zahřátí – vlasům škodí. Výsledkem těchto nepříjemných vlivů jsou zplihlé vlasy bez života, které se během několika hodin po umytí u kořínků zmastí. Co tedy s tím? Máme pro vás několik tipů, jak po zimě vlasům vrátit lesk a hebkost.

Nejčastějším problémem vlasů po zimě je jejich sklon k přesušování. Může za to především suchý vzduch a mráz. Takové vlasy mají navíc tendenci se lámat. Na jaře byste měli péči o vlasy věnovat zvláštní pozornost. Kosmetika musí být hlavně hydratační a regenerační. Především delším vlasům neuškodí prostříhání a zastřižení konečků. 

Používejte přírodní a kvalitní kosmetiku

Levnější kosmetika je zpravidla plná chemie, která vlasům oslabeným zimou nepomůže. Spíš naopak. Vsaďte raději na vlasovou kosmetiku na přírodní bázi, nejlépe ve formě spreje nebo pěny. Klasické krémové produkty vlasy zbytečně zatíží.

Kromě šamponu a kondicionéru sáhněte jednou do týdne po hloubkově regenerační masce. Ta vlas uzavře a uhladí jeho strukturu. Vzhled vlasů bude přirozenější a lesklejší. S použitím masek to ale nepřehánějte. To, že všeho moc škodí, platí i zde. Vlasy by taková péče zbytečně zatížila.

Vhodné vitamíny

Pokud i přes správnou péči vypadají vlasy mdle, bez života, podpořte je zvýšeným příjmem některých vitamínů. Jedná se především o vitamíny A, E a B. Právě ty vlasy po vyčerpávající zimě potřebují. Najdete je v luštěninách, rybách nebo oříšcích. Popřípadě vám pomohou také vhodně zvolené doplňky stravy. 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali