Jak se v pohodlí domova zbavit jizev po akné

Jak se v pohodlí domova zbavit jizev po akné

Jizvičky jsou naneštěstí nevyhnutelnou připomínkou akné. Vznikají vždy když pupínek praskne nebo když je vymáčknut. Existují však nejrůznější věci, které vám pomohou se jizev zbavit. V dnešním článku vám představíme několik metod, které zvládnete z pohodlí domova.

 

Aloe vera

Aloe vera má úžasné protizánětlivé účinky. A při aplikaci na obličej vám pomůže zbavit se zarudnutí. Nejideálnější je samozřejmě použít gel přímo z čerstvého aloe vera, ale vzhledem k tomu, že u nás není běžný, postačí gel zakoupený v lékárně. Ten pak aplikujte dvakrát denně na postižené místo. Působit ho nechte kolem 30 minut, poté ho smyjte. 

 

Listy rostliny neem

Další rostlina, která vám pomůže v boji s jizvami. Její listy totiž obsahují alkaloidy s antibakteriálními a antivirovými účinky. Stačí tedy přiložit jeden list na postižené místo a podržet ho tam asi 15 minut. Tento proces opakujte každý den alespoň po dobu jednoho týdne.

 

 

Okurky

Okurky nebo produkty, které je obsahují, jsou velmi bohaté na vodu. Tudíž dokáží dostatečně pleť hydratovat a tím také zmírnit záněty spojené s jizvami po akné. Nejlepší je ukrojit si několik plátků čerstvé okurky a ty poté přiložit na obličej, přímo na jizvy. Nechte ji tam působit kolem 15 až 20 minut a po sundání si pleť opláchněte vodou. Tento proces opakujte jednou denně.

 

Pískavice

Dalším rostlinou, kterou můžete zkusit je pískavice. Je to vlastně řecké seno a nejlepší se připravit si z něho extrakt. Ten bude mít protizánětlivé účinky, proto úspěšně vaši pleť zklidní. Při přípravě extraktu vložte do 250 ml vody několik semen této rostliny. Vodu přiveďte k varu a asi 15 minut ji vařte. Roztok nechejte vychladnout a poté ho přeceďte. Vzniklý extrakt nanášejte na pleť každý den týden v kuse a neoplachujte ho. 

 

Led

Velmi účinné je také jizvy prostě zmrazit. Studené podrážděnou pokožku zklidní a urychlí hojení jizev. Jednou denně přiložte led na jizvy a držte ho tam alespoň deset minut. Pokud přímý dotek kůže s ledem pro vás příliš studený, zabalte kostku do kusu látky. Během několika dní by jizvy měly vyblednout a zmenšit se.  

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali