Jak se vyhnout podráždění po depilaci

Jak se vyhnout podráždění po depilaci

Pravidelné odstraňování chloupků se stalo pro mnoho lidí rutinou. A i když existuje velké množství metod odstraňování, všechny mají jedno společné. Mohou zanechat kůži podrážděnou a zarudlou. Což může být velmi nepříjemné až bolestivé. Je proto dobré tomuto předcházet. Nejste si jisti jak? Připravili jsme si několik tipů, jak si užít hladkou pokožku bez dalších problémů. 

 

Jak podráždění vzniká

Na úvod je důležité si uvědomit, že lidská kůže není přizpůsobena pravidelnému odstraňování chloupků. Proto je přirozené, že na něj reaguje a to třeba právě zarudnutím. A k podráždění kůže stačí doopravdy málo – špatná technika holení nebo nevhodná kosmetika. A místo krásné, hladké kůže máte spoustu rudých teček, zarostlé chloupky a pocit svědění a pálení. Rozhodně tedy správné depilování nepodceňujte. Zpravidla se to nevyplácí.

 

Prevence podráždění

 

Péče před depilací

Před depilací je nejlepší dát si horkou koupel. Vyšší teplota vody totiž změkčí a uvolní pokožku. Holení pak bude o poznání lehčí a bezpečnější. Zároveň se doporučuje před depilací použít hrubý tělový peeling. Tím odstraníte zbytky mrtvých částic kůže z oblasti folikul a kůže tak bude méně náchylná k zarůstání chloupků.

 

Technika

I technika depilace může být pro zabránění podráždění kůže velmi podstatná. Naštěstí k zabránění zarudnutí stačí dodržet několik jednoduchých pravidel v závislosti na tom, jaký způsob holení preferujete.

Pokud je to holení žiletkou, tak ji nikdy nenechte vyschnout. Holení na sucho je ten nejjednodušší způsob, jak si zajistit červené tečky na kůži. Kůži holte vždy za použití velkého množství pěny nebo gelu na holení. Nejlépe během teplé koupele. Po použití holící žiletku vždy důkladně omyjte, vysušte a skladujte na suchém místě.

Preferujete-li odstraňování chloupků pomocí depilačních pásků, nezapomeňte na to, že tento způsob výrazně odmašťuje pokožku. Doporučuje se proto na pokožku před zákrokem nanést tenkou vrstvu mastekového prášku. Tím zajistíte, že se vosk nepřilepí na kůži, ale jen  na chloupky. Dále je důležité pásku strhávat proti směru růstu chloupků.

 

Péče po depilaci

Ať už jsme sebeopatrnější a bez ohledu na metodu holení, vždy zbavíme kůži aspoň zčásti její horní vrstvy. Proto by měla po každém holení následovat snaha obnovit tuto vrstvu. Nejlepší na to je hydratační a zklidňující kosmetika. Volte kosmetiku, která obsahuje aloe vera, d-panthenol nebo allantoin. Dobrým řešení může být i použití kosmetiky pro kojence – mají jemné složení a jsou mastné, což se pro depilovanou kůži hodí.

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali