Jak správně pečovat o prodloužené řasy

Jak správně pečovat o prodloužené řasy

Prodloužené řasy zvýrazní a podtrhnou krásu očí. Navíc vám ušetří čas během líčení. Mnoho lidí se je zdráhá nechat udělat, protože si myslí, že péče o ně je náročná. To však není úplně pravda. Následná péče o prodloužené řasy není žádná věda a zvládne ji každý. Je však nutné být důsledný a o řasy se starat pravidelně. V dnešním článku představíme, jak správná péče o prodloužené řasy vypadá – jak se správně odlíčit i nalíčit nebo co dodržovat prvních 24 hodin po aplikaci. Sami se přesvědčíte, že za to stojí.

Prodloužení řas není jednorázový proces. Naopak je nutné ho opakovat každé 3 až 5 týdnů. Syntetické řasy, podobně jako ty vaše, vypadávají. Se správnou péčí ale nebudou vydat nadměrně. Při citlivém zacházení budou prodloužené řasy vypadat dobře jak těsně po aplikaci, tak také před doplněním po několika týdnech.

 

Na co si dát pozor

Úplným základem péče je nepoužívat odličovadla na bázi oleje. Ten může narušit lepidlo na řasách a ty tak začnou rychle vypadávat. Znamená to také přestat používat voděodolné líčení, které jinak než olejem nedáte dolů. Při odličování očí přejděte z vatových tamponků na vatové tyčinky – zabráníte nevzhlednému zkroucení řas. Na otázku, jestli se na prodloužené řasy může používat řasenka, existuje mnoho názorů. Úplně nejlepší nepoužívat nic. Ale není to jediné řešení. Vyrábí se mnoho druhů řasenek určených přímo na tento druh řas. A nijak jim neublíží, opatrnost je na místě až při odličování

Změnit se možná budou muset některé vaše návyky. Jestli jste zvyklý na sprchování, nenechávejte si na obličej padat proud vody. Ten by mohl řasy poškodit. Pokuste se nespat s obličejem zabořeným do polštáře. A navykněte si na to řasy pravidelně pročesávat. Určitě každé ráno (+ vždy, když se namočí) a pak kdykoliv si vzpomenete v průběhu dne.

 

Co s řasami těsně po aplikaci?

Prvním 24 hodin po aplikaci jsou klíčové, proto platí ještě některá pravidla navíc. Řasy se v této době nesmí namočit ani navlhnout. Žádné oplachování obličeje, sauna nebo fitness centrum. Pozor na páru, která vzniká při vaření, a na slzy. Nenasazujte si čočky, na těch několik hodin si připravte brýle. To souvisí i s tím, že si na řasy nesmíte sahat. Samozřejmostí je žádné líčení nebo odličování. Při nanášení krémů se za každou cenu vyhněte okolí očí a v noci spěte na zádech. 

 

Prodloužené řasy a léto

Kolují mýty, že s takto upravenými řasami nesmíte do bazénu ani do moře. Což je samozřejmě nesmysl. Jednou z hlavních výhod prodloužených řas je, že budete mít upravené oči, i když vylezete z vody. O řasy se tedy nemusíte bát při plavání ani potápění, pokud jsou udělány kvalitně. Existuje ale několik doporučení na letní měsíce. Při vylézání z vody si oči nemněte. Počkejte až z nich voda okape. Pozor také na ručník. Při osušování obličeje buďte opatrní. Což je ale pravidlo, které platí celoročně.

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali