Jak správně používat séra na pleť

,
Jak správně používat séra na pleť

Pleť vždycky vyžadovala velmi důkladnou péči. A to i když patříte mezi ty vyvolené, kteří mají pleť zpravidla hladkou a čistou. Pravděpodobně máte ve své denní rutině péče o pleť zahrnuté čištění, tonizaci a pleťový krém. A to je naprosto správný postup. Ale pokud i přesto máte pocit, že vaší opečovávané pleti něco chybí, odpovědí může být pleťové sérum. Nenápadný přípravek, který ale může s vaší pletí udělat zázraky. Lehce s ním vyzrajete na nedostatečnou hydrataci, pomůže vám s bojem s černými tečkami a zvládne pokožku rozzářit jako nic jiného. Pro ty z vás, kteří stále nejsou přesvědčeni o výjimečnosti tohoto přípravku, jsme si připravili několik informací, které pravděpodobně změní váš názor.

Největší výhody pleťových sér

To, co nám pomáhá a udržuje zdravou a krásnou pleť, jsou aktivní látky, které se vyskytují ve všech přípravcích na obličej. Které aktivní látky to jsou, záleží na tom, jaká je vaše pleť a co potřebuje. A v obsahu těchto látek obličejová séra rozhodně vedou. Obsahují jich mnohonásobně větší množství než pleťové krémy. Zároveň jsou séra tvořena menšími molekulami než krémy, proto proniknou hlouběji do kůže a lépe se o ni tak postarají. Díky tomu jsou příznivé účinky séra vidět hned po několika dnech používání.

Jak sérum správně používat

Každý má v péči o pleť svoji rutinu. Zbývá proto otázka, kam přesně sérum zařadit, aby účinkovalo co nejlépe.

Péče o pleť začíná vždy důkladným čištěním. To zbaví obličej make-upu, nečistot ze vzduchu, ale i potu. Jen do čisté pleti může sérum proniknout a působit tam, kde má.

Po vyčištění by mělo následovat tonikum. To pleť dočistí a uklidní.

Právě zde je nejlepší chvíle na aplikaci pleťového séra. Na jedno použití budete potřebovat maximálně kapku o velikosti hrášku. Tu poté dle návodu do pleti vmasírujte nebo vklepejte. Existuje nepřeberné množství sér – můžete je různě vrstvit, používat ráno i večer nebo jen jednou během dne. Záleží jen na tom, jaká je vaše pleť a co jí i vám vyhovuje.

Po séru následuje už jen oční krém a na úplný závěr pleťový krém, popřípadě pleťový olej.

Rozhodně se doporučuje a je žádoucí každé ráno aplikovat ráno i pleťový opalovací krém s faktorem alespoň 30. Jinak by záření vaší pleti velmi škodilo – vysušovalo ji a způsobovalo předčasné stárnutí. Dobré je nezapomínat, i když venku slunce nesvítí. Záření totiž zůstává.

Sérum vybírejte podle toho, jaká je vaše pleť

To nejlepší sérum bude řešit problémy, které s pletí máte. A to i v případě, že jich máte více. Séra můžete vrstvit na sebe a používat jich tedy hned několik. Začínejte těmi na bázi vody, pokračujte přes hutnější, mastnější až k těm olejovým. Díky tomuto pořadí zařídíte, že se všechna séra správně vsáknou.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali