Jak vytvořit vlnité vlasy

,
Jak vytvořit vlnité vlasy

Vlnité vlasy jsou účesem, který pravděpodobně nikdy nevyjde z módy. Je nadčasový, nonšalantní a mimořádně ženský. Ale ne každý může být majitelem přirozeně vlnitých vlasů. Pro takové lidi je tu ale jednoduché řešení – vlasy není těžké si natočit a vytvořit tak krásné, přirozeně vypadající nakroucené vlasy. Podívejme se na to, jak toho dosáhnout s kulmou, ale i žehličkou. 

 

Pomocí kulmy

Natočení vlasů s kulmou je velmi snadné a rychle vytvoří elegantní vlnitý účes, který se hodí na každou příležitost. Díky časové nenáročnosti je to také ideální úprava vlasů pro každodenní nošení. Lepší je volit kulmy s širším průměrem a keramickým povrchem. Jaký je tedy postup?

Nejdříve si vlasy rozčešte a co nejvíce uhlaďte. Rozdělte si je do několika sekcí. To vám umožní vlasy upravovat systematicky a nestane se vám, že byste nějaký pramen vynechali. Poté každou sekci nastříkejte vlasovou kosmetikou, která vlasy chrání před teplem. Tento krok byste nikdy neměli přeskočit. Jinak by se vám vlasy mohly velmi rychle zničit.

S kulmováním vždy začínejte od spodních vlasů. Proto si horní sekce sepněte nahoru, aby vám nepřekážely. Oddělte první pramen a kulmou ho chyťte asi centimetr od kořene. Začněte kulmou otáček a naviňte na ni celý vlas. Chvilku takto vydržte, dotykem zkontrolujte, že se vlasy nahřály a poté kulmu roztáhněte. Občas se doporučuje, než vlas úplně pustíte, chytit ho do dlaně a počkat pár sekund než trochu vychladne. Tímto zabráníte tomu, že se vlas při spuštění pod svoji vahou opět natáhne. Tento postup opakujte na všech pramenech. A nezapomeňte na to, že musíte kroutit směrem od obličeje. 

 

Pomocí žehličky

Žehlička na vlasy je nejlepší nástroj na vytvoření nádherných plážových vln. Jak na ně?

Než se žehlička zahřeje, opět si nastříkejte vlasy sprejem, který chrání proti horku. Oddělte první, ne příliš silný pramen. Doporučuje se začínat od obličeje. Pramen uchopte žehličkou, opět asi centimetr od kořene a otočte ji o 180 stupňů. Poté klouzavým pohybem stahujte žehličku po prameni až ke konečku. Zde na chvíli zastavte a žehličku podržte. Pramen propusťte a pokračujte stejným způsobem se zbytkem vlasů. Je dobré zmínit, že tato metoda bude lépe fungovat na vlasech maximálně po ramena. Na delší vlasy je lepší vzít si kulmu.

 

Ať už použijete kulmu, nebo žehličku, po skončení nastříkejte vlasy lehkým lakem. Takovým, který vaše vlasy neslepí. Hned po úpravě je důležité vlasy nerozčesávat. To bylo mohlo vytvořené vlny úplně zničit. Bohatě postačí vlasy jemně pročesat prsty.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali