Jak zastavit stárnutí a minimalizovat vrásky

Jak zastavit stárnutí a minimalizovat vrásky

Proces stárnutí je naprosto přirozený a nejde ho zastavit. Můžeme však alespoň částečně zastavit jeho projevy. A není to ani tak náročné. Postačí k tomu vhodná kosmetika a někdy menší úprava životního stylu. Nic drastického, ale spolehlivě vám to pomůže s příznaky stárnutí pleti

 

Kolagen

Lidská kůže je primárně tvořena bílkovinou zvanou kolagen. Její množství však v těle s přibývajícím věkem klesá a tím se zmenšuje regenerační schopnost pleti. Ta se navíc stává méně pružnou. Proto je nutné, pro zachování zdravě vypadající pokožky, kolagen pravidelně doplňovat. To je možné skrze potravinové doplňky či některé potraviny. Zároveň vybírejte kosmetické produkty s kolagenem. A pokud možno i s kyselinou hyaluronovou. Ta je nejlepší v boji proti vráskám.

 

Pozor na slunce

Trávit čas na slunci je pro tělo důležité, zvláště pak pro naši psychiku. Ale důležité je nezapomenout se před slunečními paprsky správně chránit. Je to především UV záření, které může za stárnutí pleti. Mnohdy i předčasné. Nezapomínejte proto používat, klidně každý den, přípravky s dostatečně vysokým ochranným faktorem. 

 

 

Séra

Séra jsou stále velmi podceňovaným druhem kosmetiky. Přitom je to doopravdy škoda, protože jejich účinky jsou výborné. Výrazně podporují vstřebávání denních a nočních krémů. Do pokožky se tak dostane více důležitých složek. Navíc se dostanou hlouběji. Pleť je tedy lépe vyživená a hydratovaná. 

 

Pitný režim

Dostatečně hydratovaná pleť je vypnutá a jemnější. Proto nikdy nezapomínejte v průběhu dne pít. Nejlépe čistou vodu, vhodnou alternativou jsou neslazené ovocné čaje. S hydratací pleti můžete pomoci také termální vodou ve spreji. Touto jemnou mlhou si můžete až dvakrát denně osvěžit obličej. A nemusíte se bát ani o svoje líčení, mlha na něj nemá vliv.

 

Vhodná životospráva

Nevhodné, až špatné, stravování se může naneštěstí na pleti odrazit. A s věkem to platí dvojnásob. Co snese dvacetiletý organismus, už bohužel nesnese ten šedesátiletý. Proto je při udržování mladě a zdravě vypadající pleti nutné myslet také na jídelníček. Měl by obsahovat plno ovoce, zeleniny a bílkovin. Naopak se vyhněte rafinovanému bílému cukru a smaženým jídlům.   

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali