Jakou kosmetiku nepoužívat v těhotenství

Jakou kosmetiku nepoužívat v těhotenství

Většinu kosmetiky na trhu je bezpečné během těhotenství používat. Ale jako u všeho i zde existují určité výjimky. Některé výrobky jsou pro citlivou těhotenskou kůži nevhodné a mohou být nebezpečné také pro dítě. Ukážeme si, čemu se rozhodně vyhnout. 

Vlivem těhotenských hormonů se v těle mnohé mění. Jednou z takových změn je zvýšená produkce melanocytů. Ty způsobují větší pigmentaci kůže. Z toho důvodu nikdy nepoužívejte během těhotenství samoopalovací přípravky nebo bronzující krémy. Při jejich použití se mohou na kůži objevit nevzhledné hnědé skvrny.

Těhotné ženy by se také měly vyhnout kosmetice obsahující retinoidy (deriváty vitamínu A), parabeny, kyselinu salicylovou, kofein, formaldehyd a AHA kyseliny. 

Kyselinu salicylovou obsahují např. přípravky proti akné nebo některé peelingy. Látka může být škodlivá pro plod, proto před každým použitím zkontrolujte složení nebo se poraďte se svým dermatologem. Pozor si dejte také na ústní vody. Ta mnohdy obsahují vysokou koncentraci fluoru a ten také plodu neprospívá. Nebezpečný je ale pouze v případě, že byste ho spolkla větší množství.

Bezpečná kosmetika

Na jakou kosmetiku tedy vsadit, když chcete, aby byla bezpečná pro vás i pro vaše nenarozené dítě? Nebojte se sáhnout po přípravcích určených přímo pro těhotné ženy. Platí také to, že až si u produktu přečtete složení, mělo by být hlavně krátké a jasné. Bezpečné přípravky budou obsahovat hlavně přírodní látky (přírodní oleje, rostlinné extrakty a vitamíny C a E).

Klidně také použijte produkty určené pro citlivou nebo atopickou pokožku. Taková kosmetika bude hypoalergenní a neparfemovaná.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali