Jakou stopu zanechává náš parfém?

Jakou stopu zanechává náš parfém?

Koupili jste si někdy parfém, ale jen proto, abyste přitáhli lidi ve vašem okolí? Může se stát, že váš parfém lidem nevoní podle vašich představ. Je to proto, že zanechává špatnou sillage neboli vonnou stopu. Co to znamená?

 

Odkud pochází „sillage“ neboli „vonná stopa“ ?

Stejně jako mnoho věcí ve světě parfémů, i tento termín pochází z francouzštiny. Když pluje loď po vodě, nechává za sebou stopu. Podobná věc se stane osobě, která nosí vůni: zanechává po sobě stopu vůně. Díky tomu si vaši přítomnost lidé zapamatují. Pokud navíc používáte vůni jako svůj podpis, snadno vás každý pozná. Toto se stane, pokud zvolíte správnou vůni a nebudete to s ní přehánět. V opačném případě bude lidem vaše vůně nepříjemná.

Co můžete udělat, aby byla vaše vůně lákavá?

Každý z nás má jiné požadavky a proto volí jinou koncentraci vůně. Jednou z možností je čistý parfém, který zanechává jemnější stopu. Vonná stopa je závislá na difúzi, která je podporována obsahem alkoholu. V čistém parfému je poměr alkoholu k voňavým olejům nižší. Máte-li raději silnější vůni, pak je pro vás vhodná parfémovaná voda.

Další vůní jsou vonné oleje; obvykle se drží na kůži a zanechávají jen malou stopu minimálně kvůli nedostatku alkoholu ve formuli. Je to tedy intimnější způsob nošení vůně. Trvalá síla parfému není stejná jako cesta parfému. Parfém, který cítíte ve skutečnosti několik kilometrů se může velmi rychle rozptýlit což dělají například citrusové vůně, které jsou těkavé, zatímco vůně pižma a lesa můžete cítit blízko kůže dlouhou.

Trik spočívá v poznání sebe sama. Vyberte si v rodině vůní tu svou, která není příliš výrazná ani příliš utlumená. Můžete to snadno vyzkoušet: nastříkejte ji jednou do prázdné, čisté místnosti a zavřete dveře. O deset minut později otevřete dveře a čichejte vzduch. Okamžitě budete vědět, zda je váš parfém příliš silný a nepříjemný.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali