Je možné poznat originální parfém od padělku?

Je možné poznat originální parfém od padělku?

Pokud používáte originální parfémy, víte, že jejich pořízení nebývá zrovna lacinou záležitostí. Proto také očekáváte kvalitu. Někdy však padělek bývá od originálu téměř k nerozeznání. V případě padělku nejen, že zaplatíte cenu, která neodpovídá kvalitě, ale padělek může způsobit i celou řadu alergických reakcí. Na co se tedy při nákupu originálních parfémů zaměřit?

Krabička a celofán

Krabička originálních parfémů je vyrobena z kvalitního papíru a neměla by být poškozená. Pokud na ní objevíte chybně napsaný název parfému, rozhodně se nebude jednat o originál. Také si prohlédněte celofán, do něhož je krabička zabalená. Pokud celofán chybí, popřemýšlejte o důvodu. Pokud se jedná o parfém originální, měl by být zabalený dokonale a to nejen v krabičce, ale i v celofánu, který těsně přiléhá ke krabičce.

Flakonek a víčko

Jestliže se jedná o parfém originální, je prodáván v kvalitním skleněném flakonku, jehož povrch je na omak hladký. Parfémy padělané mívají flakonky horší kvality a méně dokonalých tvarů. Víčko originálního parfému dokonale přiléhá k hrdlu flakonku. Na spodní straně flakonku je, u originálu, uvedena země původu, většinou na plastové samolepce.

Obsah flakonku

Pokud protřepete flakonkem, u originálního parfému vzniklé bublinky zmizí během několik sekund, u padělku ihned. Také barva parfému může hodně napovědět. Značkové parfémy většinou nebývají mnoho zbarvené. Originály mívají velmi světlý odstín.

Vůně

Vůně je to nejdůležitější kvůli čemu si parfém kupujeme. Originální parfémy se skládají ze tří vrstev, z nichž každá se rozvoní v určitou chvíli po aplikaci parfému. Proto originály voní jinak po okamžité aplikaci a později, kdy se vůně rozvine. Kromě toho vydrží vůně originálního parfému i několik hodin. Napodobeniny originálů mohou vonět podobně, ale jejich vůně je vždy stejná, nevyvíjí se. Mimo to nevydrží vonět tak dlouho, jako parfémy originální.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali