Kde se vzala kolínská a proč používat vodu po holení

Kde se vzala kolínská a proč používat vodu po holení

V současné době patří kolínská voda mezi nejvíce rozšířené toaletní prostředky. Její historie se datuje do období 17. století. Za prvního výrobce je považován Ital Giovani Maria Farina, který v té době žil v Kolíně nad Rýnem kde založil svoji vlastní výrobnu kolínské vody. Odtud také pochází název „Eau de Cologne“ (EDC), který je v současné době chráněnou ochrannou známkou společnosti Farina. Tato dynastie pokračuje ve výrobě toaletní vody podle původní receptury i v současnosti.

Co je vlastně kolínská voda?

Jedná se o roztok alkoholu a různých druhů silic. Silice jsou látky přírodního nebo syntetického původu. Kvalitu kolínské vody určuje obsah alkoholu. Kvalitnější značky obsahují 75-80% alkoholu. Vonných látek se v kolínské vodě nachází 3-5%. Klasická Eau de Cologne se používá především na obličej, ale lze ji využít i jako náhradu za vodu toaletní.

Proč používat vodu po holení?

Giovani Maria Farina svůj výrobek původně používal jako prevenci před chorobami. Díky příjemné a déle trvající vůni si však našel cestu na královské dvory. V současné době je používána nejen jako hygienický, ale i kosmetický prostředek.

Bezprostředně po holení se používá pro ošetření pokožky. Vysoký obsah alkoholu má nejen dokonalé desinfekční, ale i antiseptické a stahující účinky. Po napaření pokožky, ke kterému při holení dochází, se otevírají póry, díky tomu je pokožka zbavena své přirozené ochrany. Jejich stažení zajistí právě voda po holení.

Někteří muži ji používají i během dne pro osvěžení či po opláchnutí obličeje nebo rukou. Pokud patříte mezi kuřáky, pomůže vám zbavit ruce nepříjemného zápachu po cigaretách. Během horkých letních dnů vysuší a provoní pokožku obličeje a zbaví ji mastnoty, jež se vytváří během pocení.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali