Kosmetika vhodná do letních dnů

Kosmetika vhodná do letních dnů

Léto jako období sluníčka a vody si téměř každý užívá. Ale ne tolik už pleť. Ta v horkých dnech může dost trpět. Právě proto byste o ni měli v tomto období důkladně pečovat. Jaké přípravky jsou tedy nutností v letních měsících?

Nikdy nezapomeňte na opalovací krém

Základem každého léta musí být kvalitní opalovací krém. Málokdo na něj zapomene, když jede k moři, ale ošklivé spálení si můžete přivodit při procházce, práci na zahradě nebo při sportu. Aplikujte ho proto také při každodenních aktivitách. Prevence je vždy lepší než léčení spálené kůže.

Opalovací krémy se dělí podle toho, jaký mají ochranný faktor. Platí, že čím vyšší faktor, tím déle vás ochrání před slunečním paprsky. V délce ale hraje roli i to, jakou pokožku máte. Lidé se světlejší pletí se spálí rychleji. Ale zase na druhou stranu neplatí vždy, že tmavá pleť se rovná větší odolnost. I taková pleť může být citlivá. Opatrní buďte také u dětí. Pro ně volte vždy vysoký faktor. Pokud se chystáte na pobyt u vody, sáhněte po voděodolném krému. Obyčejný krém by se ve vodě rychle smyl.

Opalovací krém seženete v každé drogerii. Vyplatí se poohlédnout také po krému v lékárně, kde vám poradí s výběrem a najdete tam přípravky vhodné pro alergiky.

Hydratujte

Pokožka potřebuje ošetření i po opalování nebo při jakémkoliv delším pobytu na slunci. To ji totiž vysušuje a pleť tak může začít předčasně stárnout. K péči můžete využít jakýkoliv krém, mléko nebo sprej, který bude hydratační a kůži vyhladí. Výhodou je, pokud bude obsahovat nějakou uklidňující složku jako je panthenol, bambucké máslo nebo aloe vera. Přípravek aplikujte vždy po osprchování a to klidně i několik dní po opalování.

Jestliže se omylem spálíte, zvolte krém, který má navíc hojivé účinky. Seženete ho opět v drogeriích, popřípadě lékárnách.

Vlasová kosmetika

Kromě pokožky si v létě náležitou péči zaslouží také vlasy. Ani těm slunce a slaná nebo chlorovaná voda nesvědčí. Budou vysušené a více se třepit a lámat. Nemusí to tak ale být, pokud použijete správnou vlasovou kosmetiku. Ta udrží vlasy zdravé a hezké i v náročnějších podmínkách.

V obchodě se porozhlédněte po šamponu s složkami, který chrání před slunečním zářením. Postará se o vlasy stejně jako opalovací krém o vaši kůži. Tyto šampony můžete zkombinovat s vhodným kondicionérem.

Pokud jsou ale vaše vlasy už poničené od slunce, budete potřebovat regenerační vlasovou kosmetiku. Tradiční šampon a kondicionér doplňte o regenerační masku. Vlasům pomůžete také tím, že v létě omezíte používání fénu, žehličky nebo kulmy. Vlasy jsou už tak dost namáhané. Kromě toho se doporučuje těsně před dovolenou vlasy nebarvit. Slunce barvě neprospěje.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali