Kulmofén jako neocenitelný pomocník (výhody a jak vybrat)

Kulmofén jako neocenitelný pomocník (výhody a jak vybrat)

Kulmofén je důmyslným spojením kulmy a fénu. Dvou přístrojů, které jsou pro mnoho lidí nepostradatelný. A právě jejich propojení ušetří spoustu času a vytvoří úžasné nadýchané účesy během pár minut. A to nejen na slavnostní příležitosti, ale kdykoliv si ho budete přát. Klidně ráno před odchodem do školy nebo práce. V dnešním článku si představíme několik tipů, jak vybrat spolehlivý kulmofén, který se přizpůsobí vašim požadavkům. 

 

Typ kulmofénu

Existují dva typy kulmofénů – rotační a statické. Oba mají své plusy i mínusy, všechny si je stručně představíme.

 

Statický kulmofén

Statické kulmofény nemají rotující hlavici, proto budete muset vlasy natáčet ručně, pohybem ruky. Vlasy upravují pomocí horkého vzduchu a disponují stejným množstvím funkcí a nástavců jako rotační kulmofény. Hlavní rozdíl oproti druhému typu je ve způsobu manipulace. Který druh zvolíte záleží na vašich preferencích. Výhody, které statický kulmofén poskytuje, jsou jeho menší poruchovost a tišší provoz.

Rotační kulmofén

Rotační kulmofény mají hlavici, která se sama otáčí a vlasy se na ní namotávají automaticky, bez vaší pomoci. Hlavice se umí otáčet doprava i doleva, což umožňuje lépe regulovat teplotu a rychlost otáčení. Oproti statickým kulmofénům je manipulace s nimi velmi snadná a rychlá. Dokonalý účes budete mít hotový během několika minut. Nevýhodou pro někoho může být větší hlučnost.

 

Příkon

Příkon udává energetickou náročnost přístroje a je tedy jedním z nejdůležitějších údajů. Platí, že čím vyšší příkon, tím větší spotřeba. Podstatné je ale uvědomit si také to, že nízký příkon bude přívětivý k vaší peněžence, ale odrazí se to výkonu přístroje, který bude velmi neuspokojivý. Většina modelů na trhu operuje s příkonem 600 až 800 W, ale nejlepší možné výsledky vám poskytnou až modely s příkonem 1 000 – 1 200 W. Při výběru optimálního příkonu vezměte v potaz i to, jak často bude kulmofén používán – výkonnější zařízení vám perfektní účes vytvoří rychleji a lépe. Počítejte však také s vyšší pořizovací cenou.

 

Rychlost foukání vzduchu

Další podstatný parametr, který vám napoví, jak rychle bude účes hotový. Modely zpravidla nabízí dvě až tři rychlosti. Vyšší rychlost samozřejmě zajistí rychlejší vysušení a upravení vlasů. 

 

Úprava teploty

Možnost regulovat si teplotu zajistí, že vaše vlasy nebudou ničeny více, než je nezbytné. Je to tedy další důležitý parametr, který je při nákupu nutné zvážit. Většina modelů nabízí tři různé teploty, ty kvalitnější klidně čtyři a více. Pokud máte velmi jemné vlasy, snažte se najít model s velmi nízkou teplotou ohřevu.

 

Délka kabelu

Délka kabelu je často velmi podceňovaným parametrem. Přitom je zásadní pro pohodlné používání kulmofénu. Není nic horšího než u nového zařízení zjistit, že kabel je příliš krátký, nebo dlouhý. Může se stát, že díky krátkému kabelu nebudete moci stát s kulmofénem před zrcadlem. Což je při úpravě vlasů nepříjemné. Délka kabelu se standardně pohybuje mezi 1 a 2,7 metru. U cestovních modelů pak bude kabel zpravidla kratší.

 

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

BaByliss AS82E kulmofén recenze

Revlon RVDR5222E Salon One-Step kulmofén recenze

BaByliss AS126E kulmofén recenze

Rowenta Brush Activ Premium Care CF9540F0 kulmofén recenze

Remington AS7051 kulmofén recenze

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali