Návod, jak si vyrobit přírodní peeling v pohodlí domova

Návod, jak si vyrobit přírodní peeling v pohodlí domova

Ze všech produktů, které si můžete úspěšně udělat doma, je peeling ten nejjednodušší. Navíc je jeho příprava zábavná, vyjde vás mnohem levněji než kupovaný peeling a funguje stejně dobře. Zaujalo vás to? Připravili jsme si pro vás jeden zajímavý recept. 

 

Suroviny

 

Kávová zrna

Namleté kávová zrna jsou ideálním základem pro domácí peeling. Mají hned několik důležitých vlastností, které určitě oceníte vy i vaše kůže. Zaprvé je to jejich hrubost, která se postará o mechanickou masáž a zbaví vás odumřelých buněk. Zrna po rozemletí úžasně voní, což je skvělá přidaná hodnota. A také je tu kofein. Ten se běžně používá v kosmetice proti stárnutí pleti a povadlé pokožce. Účinně také zlepšuje lidský metabolismus a rychleji se díky němu pálí tuky. Další vlastností kávy je, že na sebe váže toxiny a umí zmírnit otoky.

Třtinový cukr

Další hrubá složka peelingu, která se postará o odumřelé buňky na kůži. Ale na rozdíl od kávy je ještě o něco drobnější, proto mu také přísluší jemnější práce – postará se i o ty nejmenší záhyby kůže. Cukr navíc obsahuje mnoho minerálů, které je občas nutné kůži dodat. Jedná se o železo, hořčík, vápník, fosfor nebo zinek. Možná by vás napadlo sáhnout raději po soli. I to je možné, ale je dobré si zapamatovat, že sůl kůži vysušuje. Proto pokud je vaše kůže citlivější, volte raději cukr. Po něm nebude vaše pokožka podrážděná nebo zarudlá.

Kokosový olej

Nutná součást peelingu, díky které se bude lépe aplikovat. Po kůži bude příjemně klouzat a zabrání možnému poškrábání hrubšími přísadami. Navíc je tento olej bohatý na mastné kyseliny, které zanechají kůži vláčnou a jemnou. Samozřejmě je možné použít i jiný typ oleje než kokosový. Ale na druhou stranu jediný kokosový olej vydrží v pevném skupenství až do momentu, kdy bude nanášen na kůži. Což se u jiných typů olejů nedá zaručit.

Mořská sůl, éterické oleje, skořice, limetková kůra,…

Všechny další přísady jsou už záležitost individuálního vkusu a toho, co od peelingu očekáváte. Např. limetková šťáva nebo kůra probouzí buňky k životu, podporuje detoxikaci a regeneraci pokožky. Skořice zase zvýší prokrvující účinky peelingu. U éterických olejů záleží účinky na tom z čeho je olej vyroben. Nejvýraznějšími pomocníky v boji proti celulitidě jsou ty z fenyklu, grapefruitu, pelargónie nebo z jalovce.

 

Příprava

Tři lžíce namletých kávových zrn smíchejte se třemi/ čtyřmi lžícemi třtinového cukru. Nakonec přidáme dvě lžíce rozpuštěného kokosového oleje. Poměry je možné upravovat podle toho, jak moc hrubý peeling chcete. Směs přelijeme do uzavíratelné nádoby, ve které olej po několika hodinách ztuhne a rozpustí se až při aplikaci. Vždy ho používejte během sprchování na mokrou kůži. Ale rozhodně ho nenanášejte na obličej. Peeling je velmi hrubý a kokosový olej má tendenci zanášet póry.  

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali