Nejzajímavější fakta a mýty o parfémech

Nejzajímavější fakta a mýty o parfémech

Přemýšleli jste někdy, proč někteří zákazníci drogerie žádají o kávová zrna? Proč většina lidí na zápěstí otírá parfémy? Nebo jsou pouze pro muže? Přinášíme vám nejzajímavější fakta a mýty o parfémech.

1. Testery parfémů mají intenzivní vůni

Mýtus! Bezpochyby, alespoň jednou jste možná slyšeli příběh, že výrobci nám záměrně dávají jako testery silnější a kvalitnější než parfémy, které následně zakoupíte, aby nás navnadili k nákupu. Pokud by takový postup probíhal, výrobci parfémů, kteří úmyslně klamou své zákazníky, by porušili zákon. Žádný z renomovaných výrobců parfémů si takový skandál nemohl dovolit. Jak jsou tedy vyráběny testery? Stejně jako u běžných výrobků. Lahve, které se stanou testery, jsou náhodně vybrány z parfémů připravených k prodeji.

2. Parfémy musí být uchovávány v koupelně

Další mýtus. Na první pohled se to zdá logické – přece jen skladujeme většinu kosmetiky v této místnosti. Bohužel vysoká vlhkost, kolísání teploty, akutní světlo (denní světlo nebo umělé) nezvýhodňují vůni v uzavřených flakoncích. Podmínky v koupelně snižují kvalitu a trvanlivost parfému. Někteří lidé je ukládají v chladničkách. Bohužel to není nejlepší nápad. Proč? Trvanlivost parfému je příliš nízká. Pokud se rozhodnete je skladovat v chladničce, vyberte si chladič vína.

3. Parfémy pro muže mohou používat i ženy

Toto je velká pravda! Rozdělení na dámské a pánské vůně je obvyklé – pokud se vám líbí vůně, která má těžké dřevité tóny, nic vám nebrání v tom, abyste si vybrali vůni z oddělení pánských parfémů. Můžete si vybrat unisex parfémy, které jsou vhodné pro obě pohlaví. Zavedení vůní tohoto typu bylo rozhodnuto mnoha předními výrobci parfémů včetně Tom Ford, Dolce & Gabbana nebo Calvin Klein.

4. Trvanlivost parfému se nedá prodloužit

Tento omyl vám rádi vyvrátíme. Existuje mnoho způsobů, jak si parfémy užívat po dlouhou dobu. Nejoblíbenější z nich jsou:

  • Použití doplňkové kosmetiky – jako jsou balzámy, kolínské vody a deodoranty – pocházející ze stejné vůně jako váš oblíbený parfém.
  • Aplikování kosmetiky na správná místa na těle: na zápěstí, kolena nebo na krku.
  • Postřik oblečení parfémem – vůně vydrží déle na tkaninách. Stojí však za to věnovat pozornost skvrnám, které mohou vzniknout na materiálu po aplikaci parfémované vody.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali