Nepodceňte výběr správného dámského holicího strojku. Jak vybrat ten pravý

Nepodceňte výběr správného dámského holicího strojku. Jak vybrat ten pravý

Hladká pokožka bez chloupků a hlavně bez podráždění je přáním mnoha lidí. Zvlášť v momentě, kdy se blíží léto a s ním i krátké oblečení. Způsobů, jak tohoto dosáhnout, je hned několik. Ne každý způsob bude vyhovovat všem. Různé typy holicích strojků vyhovují jiným typům kůže a kvalitě chloupků. V dnešním článku představíme všechny typy holicích strojků, abyste si mohli vybrat, který vám bude vyhovovat nejvíce. 

 

Žiletky – ruční holení

Žiletky jsou roky prověřeným nástrojem na holení a zároveň stále tím nejpopulárnějším. Vezmete žiletku do ruky a po několika tazích se dočkáte hladké pokožky. Není to nijak těžké, stačí trochu praxe a žiletkové holení pro vás bude naprosto přirozené. Nejlepší je sáhnout po jednorázových žiletkách, které mají od 2 do 5 čepelí. Bývají nasazeny v pohyblivé hlavici, která se při holení přizpůsobí vaší kůži a holení je tak bezpečnější. Pokud chcete ještě bezpečnější a pohodlnější holení, vyberte si takové žiletky, které jsou vybaveny mikrolamelami, jejichž součástí je i hydratační pásek. Mikrolamely brání drobným zraněním a díky hydratačními pásku žiletka lépe klouže po pokožce a nedojde k jejímu podráždění. Nevýhodou je, že chloupky jsou seříznuté těsně nad kůží, proto je celý proces nutné často opakovat. Navíc je potřeba pravidelně nakupovat nové žiletky.

 

Depilátory

Elektrické depilátory jsou bezbolestným řešením. Podobají se pánským holicím strojkům a jejich používáním nehrozí ani pořezání. Hlavice se totiž dobře přizpůsobuje tělu a díky její šetrnosti ke kůží nehrozí ani podráždění. Většina depilátorů během holení pokožku lehce napnou a nadzvednou chloupky. Díky tomu jsou schopné oholit i ty nejjemnější chloupky. Podobně jako u žiletek se však zbavíte jen již vyrostlých chloupků. Proces holení tedy musíte často opakovat.

 

 

Epilátory

Epilátory jsou vhodným nástrojem pro oholení, které má vydržet déle. Odstraňuje totiž celý chloupek, včetně části pod kůží a kořínku. Oceníte ho tedy především pokud vaše chloupky rostou velmi rychle, nebo jsou tmavé a na kůži jsou lehce vidět. Epilátor disponuje hlavicí osazenou systémem pinzet, které rychle rotují a tím zachycují chloupky, které tak vytrhnou. Epilace může být, minimálně zprvu, bolestivá. Postupem času budou chloupky tenčí a porostou pomaleji a to znamená, že i holení bude příjemnější. Některé modely epilátorů jsou vybaveny technologií ke zmírnění pocitu pálení. Může to být např. systém chlazení pokožky, nebo vibromasážní systém.

 

IPL epilátory

IPL epilátory se těší čím dál větší popularitě. Ani se čemu divit. Jejich použití je lehké, bezbolestné a hladká pokožka vám vydrží několik týdnů. IPL technologie funguje tak, že vysílá intenzivní pulzní světlo, které je zachycováno melaninem v chloupcích. A právě toto světlo se v chloupku přemění na teplo, a to ho oslabí a poškodí. Teplo zasáhne i kořínek a nic nebrání tomu, aby chloupek vypadl. Nemusíte se bát ani popálení. Světlo působí jenom na melanin a ten se vyskytuje v chloupcích. Dlouhodobých výsledků se tedy dočkáte už po několika použitích.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali