Nestačí jen jeden? Rozdíl mezi denním a nočním krémem

Nestačí jen jeden? Rozdíl mezi denním a nočním krémem

V obchodech běžně uvidíte od každého krému jeho denní a noční alternativu. Možná váháte, jestli je používání dvou různých krémů vůbec potřeba. Je pravdou, že na první pohled jsou si oba velmi podobný, jejich účinky na pleť jsou ale odlišné. Každý z nich poskytuje trochu jinou péči a proto rozhodně zvažte používání obou. V dnešním článku si účinky denních a nočních krémů představíme.

Denní krém

Denní krém plní po nanesení na pleť hned několik úkolů – hydratovat ji, rozjasnit a ochránit před znečištěním. Zpravidla mají lehkou strukturu a rychle se vstřebají. Obsahují antioxidanty, vitamíny a další složky, které chrání před nepříznivými vlivy počasí. Poohlédněte se také po krému, který má ochranný UV filtr. Vyplatí se měnit denní krém podle ročního období. Krémy na léto mají lehčí konzistenci, ty na zimu jsou zase hutnější.

Noční krém

Noční krém musí na druhou stranu podpořit regeneraci pokožky tím, že jí poskytne potřebné živiny. Právě díky tomuto krému bude vaše pleť po probuzení svěží, rozjasněná a odpočatá. Oproti denním jsou hutnější – obsahují totiž více výživných látek. Dobré je pořídit si noční krém, který obsahuje kyselinu hyaluronovou (zajišťuje hydrataci), koenzym Q 10 (brání stárnutí pleti) a vitamín A (podporuje tvorbu kolagenu). Před spánkem ho vždy nanášejte v tenké vrstvě, aby pleť pod krémem mohla dýchat. Rozhodně nikdy nepoužívejte noční krém ráno, jeho hutná struktura by mohla na pleti zanechat mastné skvrny.

Pokud se někdy dostanete do situace, kdy není zbytí, vždy raději použijte denní krém na noc. Nikdy ne naopak.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali