Niche parfémy – víte, čím jsou jedinečné?

Niche parfémy – víte, čím jsou jedinečné?

Niche parfém je pojmenování, se kterým jste možná setkali, ale ne nutně. Je to totiž velmi specifický druh parfému. Jednoduše řečeno je luxusnější a hůře dostupný než vůně od tradičních značek. Vyniká svojí originalitou, vzácnými ingrediencemi, unikátními flakony a výrobci s dlouholetou tradicí. Podívejme se na ně trochu blíže. 

 

Symbol jedinečnosti

Možná jste se zarazili už nad výrazem „niche“. V překladu to znamená „výklenek“ a odkazuje to na něco jedinečného, co se odlišuje od všech ostatních. Proto parfémy s označením niche jsou velmi osobité a exkluzivní. Nejdou cestou typickou pro klasické výrobce vůní, naopak se od nich až urputně distancují. A jak to dělají?

Jejich odlišnost se projevuje už ve výrobě. Ta se totiž stále opírá o postupy tradičního parfemářského řemesla. Není tedy nezvyklé, pokud výroba jednoho parfému trvá i několik let. Všechno musí být dokonalé a to pochopitelně chce čas. Niche parfémy zpravidla pocházejí z parfemářských domů, které jsou provozovány jako rodinné podniky. Proto je složení každé vůně tajemstvím, které předává se z generace na generaci. Mezi luxusní přísady patří např. stříbrné kadidlo, rudé růže, dřevo z Laosu nebo lístky jasmínu.

 

Niche parfémy

Galimard Canaïca, niche parfém dámský 30 ml

Galimard Offrez-lui, niche parfém pánský 100 ml

Armaf Niche Pink Coral parfémovaná voda dámská 90 ml

Rancé Eau Superbe niche parfém pánský 100 ml

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali