Parfém vs. deodorant

Parfém vs. deodorant

Víte jaký je rozdíl mezi parfémem a deodorantem? Ten základní je v množství vonných látek. Zatímco v parfému je podíl vonných složek v rozsahu 15-40%, v deodorantu jich najdete pouze minimum. Seznamte se i s dalšími rozdíly.

Deodorant

Deodorant je stříkaná kapalina, jejímž hlavním úkolem je eliminovat nepříjemné pachy. Jeho účelem je zakrýt vůni potu především z podpaží. Neutralizuje místo, kde byl nastříkán, pokud jde o vůni.
Deodoranty jsou vyrobeny z vonných olejů suspendovaných v roztoku 80% alkoholu. Jedním z typů deodorantů je antiperspirant, který neobsahuje vůně, ale zabraňuje tvorbě potu. Deodoranty se nemusí používat pouze v podpaží. Můžete je použít po celém těle. Tento výrobek je k dispozici v různých formách, a to nejen ve spreji, ale také v kouli nebo tyčince. Nejlepší je použít ho na začátku dne před tím, než se pot začne oddělovat.

Parfém

Parfém je voňavá kapalina, která je „navrstvena“ na exponované části těla. Jejich akce maskuje přirozenou vůni těla. Parfémy se vyrábějí za pomoci vonných olejů. Tyto oleje jsou derivátem bylin, květin a koření. Parfémy obsahují vonné oleje ve vysokém procentu až 15-40%, které jsou suspendovány v 80% roztoku alkoholu. Jednotlivé parfémy se liší svou trvanlivostí, některé cítíte na těle celý den. Úkolem parfému je především dát tělu příjemnou vůni.

Rozdíly mezi parfémem a deodorantem

Hlavním rozdílem mezi parfémy a deodoranty je jistě vyšší úroveň vůně prvních tónů parfémů. Vůně deodorantu je prchavější a méně intenzivní. Deodoranty jsou primárně opatření k prevenci potu a maskování nepříjemného zápachu lidského těla. Tento produkt se také používá častěji přímo na těle, zejména na citlivou pokožku pod pažemi.

Parfémy se používají pro oděvy, vlasy a drobné kousky kůže. Kontakt s teplým tělem ještě více stimuluje jejich vůni. Parfémy jsou také mnohonásobně dražší než deodoranty. Obsahují nesrovnatelně koncentrovanější vonné oleje. Úlohou parfému je dát každému člověku jeho individuální charakter, protože stejná vůně může mít úplně jiné vlastnosti na jiné kůži.

Deodorant by měl být účinný a měl by mít své místo v každé koupelně. Mezitím vůně parfému musí dobře odpovídat osobnosti osoby, která ji nosí.

Parfémy i deodoranty lze považovat za každodenní výrobky, i když jejich účel je rozhodně odlišný. Deodorant má hygienickou roli, zatímco parfémy doplňují konečnou úpravu oblečení, jsou to jakési vonné dekorace a zlepšují náladu svou vůní. Pokud tedy používáte parfémy každý den, použijte deodorant bez vůně nebo stejné linky jako je daný parfém. Díky tomu se vůně nemíchají.

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali