Pevná a hladká pokožka díky suchému kartáčování. Zkuste ho i vy

,
Pevná a hladká pokožka díky suchému kartáčování. Zkuste ho i vy

Suché kartáčování v poslední době nabírá na nebývalé popularitě. A není se čemu divit. Velmi jednoduchý a levný postup dokáže zlepšit vzhled pokožky a konkuruje tak i dražším kosmetickým postupům. Pokud jste o suchém kartáčování ještě neslyšeli, ale zaujalo vás, připravili jsme si pro vás článek, který shrnuje vše podstatné, co o něm potřebujete vědět.

Suché kartáčování ve své podstatě není žádnou novinkou. Jedná se o metodu, která pochází již ze staré Asie, a v poslední době opět získává své místo na výsluní. Pomáhá pokožce hned několika způsoby – účinně odstraní odumřelé buňky z pokožky a také zlepší tok krve a lymfy. Celkově to povede k hladké kůži, snížení otoků a odstranění celulitidy. A navíc k celému procesu nepotřebujete nic zvláštního. Stačí vám kartáč a pár minut času denně. Popřípadě alespoň několik minut 2x až 3x týdně.

 

Efekty

Několik pozitivních efektů kartáčování jsme naznačili výše. Nejsou však zdaleka jediné. Kromě odstranění odumřelé kůže a zlepšení prokrvení, vám také pomůže se zarůstajícími chloupky po depilaci. Zbavíte se tak tzv. jahodových nohou. A pokud vás trápí folikulární keratóza (kožní neinfekční onemocnění vyskytující se především v zimě na pažích, hýždích a stehnech), tak i s tou vám pravidelné suché kartáčování může pomoci. Navíc toto ošetření poskytuje relaxaci a dokáže uvolnit napjaté svaly. 

 

 

Jaký kartáč zvolit

Pro to, aby kartáčování bylo příjemné a efektivní, je důležité mít správný nástroj. Tedy vhodný kartáč. Nejlepší bude takový, který má přírodní štětiny (třeba z agávových vláken). Ty jsou jemné a nepodráždí vaši pokožku. Tělo kartáče by pak mělo být pevné, nejlépe tedy ze dřeva, ale i plastové budou dobře fungovat. Při výběru vezměte v potaz také tvar rukojeti. Měla by se dobře držet a také byste se díky měli dostat i na hůře dostupná místa jako jsou třeba záda.

 

Postup

Suché kartáčování je velmi snadné. Můžete ho provádět v podstatě libovolně, stačí si zapamatovat několik důležitých bodů. Vždy ho provádějte před koupáním. Při mytí tak vždy rovnou smyjete odstraněnou kůži. Také příliš netlačte na kartáč, aby nedošlo k poškrábání pokožky, zvlášť na hrudníku a prsou, kde je kůže velmi jemná. Doporučuje se začít od nohou, pokračovat přes břicho až k rukám. Po osprchování použijte nějaké vyživující mléko nebo olej. Pro kartáčování pokožka tuto tělovou kosmetiku velmi dobře vstřebá.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali