Potraviny, které máte běžně doma, pomohou v boji proti akné

Potraviny, které máte běžně doma, pomohou v boji proti akné

Akné je jedno z nejrozšířenějších onemocnění kůže na světě. Nejčastěji se objevuje u mladých lidí a s pubertou zpravidla samo zmizí. Ale ne vždy. Pokud s akné bojujete a pubertální období máte již dlouho za sebou, je čas začít to řešit a pokusit se ho zbavit. Základem je vždy důkladné péče o pleť. Především čištění pomocí některých kosmetických produktů k tomu určených. A jestliže chcete udělat ještě něco navíc, vyzkoušejte léčivé síly některých potravin. I ty vám s akné mohou pomoci. Navíc se jedná o běžné produkty, které máte doma, nebo je není těžké sehnat. O co se tedy jedná?

Jablečný ocet

Jablečný ocet má výborné antiseptické účinky. Při naředění v poměru 1 díl octu a 3 díly vody, vám vznikne skvělé domácí tonikum na boj s akné. Pomocí vatového tamponku ho naneste na postižené oblasti a nechte působit alespoň 15 minut. Po uplynutí doby si obličej opláchněte čistou vodou.

Banánová slupka

Banány jsou úplné zásobníky pro tělo prospěšných látek. Jednou z nich je lutein – ten se nachází ve slupce a je silným antioxidantem. Zbaví vás zánětů, otoků a pomůže i s růstem zdravých buněk. Při boji s akné se tak vyplatí nejen banány jíst, ale také si s jejich slupkou potřít obličej. Pleť se vám zklidní a zmizí i nepříjemné zarudnutí. 

Droždí

V boji proti akné byl vždy úspěšný vitamín B. A právě droždí je ho plné. Zkuste proto smíchat kousek droždí s vlažnou vodou a jako masku nanést na obličej. Nechte ji tam asi 15 minut a důkladně smyjte. 

Česnek

Pokožka s pupínky se musí především udržovat v čistotě. A s tím pomůže česnek, který má silné dezinfekční účinky. Rozkrojte proto stroužek česneku a položte ho na postižené místo. Takový obklad můžete na pleť dávat i několikrát denně. Dejte si jenom pozor, abyste nezasáhli oči. A pokud bojujete s podkožními pupínky, kousek česneku na ně položte večer, přelepte náplastí a nechte ho působit přes noc. Ráno vše sundejte a pleť důkladně umyjte.

Voda

Dostatečný pitný režim je potřeba pro správné fungování celého organismu. Vypití 2 litrů vody denně byste měli obzvláště dodržovat, pokud se potýkáte s akné. Voda udržuje pleť hydratovanou a ta tak bude hezčí a zdravější.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali