Předejděte vráskám správnou péčí o pleť

,
Předejděte vráskám správnou péčí o pleť

Správné čistění je základ každé zdravé a hladké pleti. Dokonce zvládne předcházet i vzniku vrásek. Zpravidla je to proces s několika kroky a rozhodně nestačí jen voda a mýdlo. Ani když se nelíčíte. Je to široce rozšířený mýtus, který bohužel může nadělat více škody než užitku. Pojďme se proto spolu podívat na to, jak by správná péče o pleť měla vypadat. Tak aby jedním z jejích výsledků byla i hladká pleť bez vrásek.

Jak už bylo zmíněno, to jestli se líčíte nebo ne, by nemělo při večerním čistění pleti hrát roli. V průběhu dne se vám na kůži usadí nečistoty ze vzduchu a kožní maz. A ani jednoho vás pouhé mýdlo s vodou nezbaví. Prvním krokem by tedy mělo být odlíčení veškerého make-upu, pokud ho nosíte. Na to jsou různá pleťová mléka, odličovací oleje nebo krémy, pěnové čistící emulze nebo micelární vody. Poté by mělo následovat opláchnutí vodou a použití nějakého pleťového mýdla – na trhu se jich prodává velké množství, většinou se zaměřením na různé typy pleti. Určitě najdete to, které vám bude vyhovovat.

Dalším krokem by měla být aktivizace pleti. K tomu slouží různá séra, tonizační nebo květinové vody. Ty pleť hydratují a otevřou její póry, aby mohla lépe zpracovat výživné látky. Krémy, fluidy či pečující oleje dodají přesně tyto vyživující látky. Zpravidla se zaměřují na hydrataci pleti. Zároveň často obsahují i kyselinu hyaluronovou. Ta by měla být schopná, při správném očistění pleti, proniknout do hlubších vrstev kůže, kde by měla pomáhat s bráněním tvorby vrásek.

Na péči byste neměli zapomínat ani ráno. Ačkoliv se může zdát, že pleť se nemohla přes noc ušpinit, není to pravda. V noci se do pórů vyplaví toxiny a těch vás jen voda nezbaví. I zde je nutné použít pleťové mýdlo. Následovat by měl hydratační krém. A pokud se chystáte ven, tak i krém s SPF ochranou. Vrásky vznikají nejvíce právě díky slunečnímu záření.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali