Proč by kabuki štětec měl být součástí vaší kosmetické taštičky

Proč by kabuki štětec měl být součástí vaší kosmetické taštičky

Na každý dobře udělaný make-up musel být použit alespoň jeden štětec. Bez nich to prostě nejde. A jedním z nejuniverzálnější je kabuki štětec. A protože ne každý ho zná, v dnešním článku si ho představíme. 

Název štětce pochází z japonštiny, konkrétně se jmenuje podle typu divadla – kabuki – vyznačující se velmi výrazným, ale přesným líčením herců. Typická je pro něj krátká rukojeť a velmi krátké a husté štětiny. Ty jsou navíc velmi jemné a příjemné na dotek. Často se prodávají ve verzích, které je možné zavřít, takže je možné převážet ho beze strachu, že se ušpiní. Navíc je díky své kompaktní velikosti na cesty ideální.

 

Na co se hodí

Kabuki štětec je perfektní pro aplikaci jakýchkoliv sypkých produktů. Od pudru, přes tvářenku až po bronzer a rozjasňovač. Jeho hlavní předností je hlavně to, že máte jistotu, že nenanesete produktu příliš. 

U štětce si pohlídejte jenom to, z jakého materiálu je vyroben. Syntetické štětiny jsou lehčí na údržbu a čištění, méně se deformují a nasávají také méně produktu. Naopak přírodní štětiny jsou šetrnější. U obou druhů si dejte pozor na to, aby byly hypoalergenní a antibakteriální. Nebudou zbytečně dráždit pokožku a také nebudou šířit záněty z případných nedokonalostí na pleti.

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali