Proč lidé nosí parfém?

Proč lidé nosí parfém?

Vonné oleje, parfémy a jiné vůně zdobily lidi již od rané civilizace. Dnes můžete vůně najít všude kolem, od vonných svíček, po všechny vaše oblíbené koupelové a tělové produkty. Existuje mnoho důvodů, proč lidé nosí parfémy. Hlavní důvod je ten, že se pak cítíme šťastní. Důvod, proč se cítíme šťastní, je silně závislý na jednotlivci, ale může být od přítomnosti feromonů, vzpomínek, které vyvolává vůně, pocitu útěku a schopnosti projevovat individualitu prostřednictvím vůní.

Jak nás parfémy činí šťastné?

Za prvé, feromony jsou vůně vyvolané hormony, které stimulují sexuální apetit. Logicky tento hormon hraje důležitou roli v lidské sexualitě a touze. Analogy přírodního lidského hormonu lze nalézt v některých parfémech, kde tyto vůně vyvolávají zvýšený sexuální apetit. Seznam známých feromonů neustále roste.

Většina v současnosti uznávaných feromonů však pracuje pouze s muži. Ženy, které nosí tyto typy parfémů, tak vnucují větší sexuální touhu mužům, kteří je obklopují, a na oplátku zvyšují její vlastní sebevědomí, když její pocity přitažlivosti rostou. Díky tomu se každá žena cítí šťastně. Ačkoli feromony ovlivňují naši sexualitu, výsledky jsou prchavé. Proto jejich přítomnost v parfému hraje vedlejší roli z jiných důvodů, proč nosíme parfémy.

Existuje silné spojení mezi vůněmi a pamětí. Například bychom mohli někde nakupovat a cítit něco z nedaleké pekárny, která nám připomíná něco, co pro nás naše babička upekla v dětství, jako čokoládové sušenky nebo domácí malinový koláč. Poté najdeme parfém nebo krém, který voní jako čokoláda a maliny a díky této vůni se okamžitě cítím jako doma. Totéž platí i pro stovky dalších vůní, které nás spojují s teplými, pozitivními vzpomínkami – jako je vůně parfému manžela nebo přítele na jejich svetru, vůně konkrétních prázdnin, vůně deště nebo sněhu atd. Připojením se k těmto vzpomínkám pomocí snadno dostupných vůní nás dělá radost.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali