Tři typy pleti – jaký je ten váš?

Tři typy pleti – jaký je ten váš?

Možná, že víte přesně jaký typ pleti máte, nebo možná patříte do skupiny lidí, která si tím není úplně jistá. Nebo dokonce věříte, že typ pleti není pro správnou péči o ni důležitý. To ale bohužel neplatí. Pokud nevíte, co vaše pokožka potřebuje a co nikoliv, mohli byste jí lehce ublížit a klidně i zhoršit její stav. Rozhodně tedy neplatí, že vědět, jaký je váš typ pleti je klišé. Znát tedy ten svůj? Pokud ne, připravili jsme si pro vás jednoduchý test, jak to zjistit. 

Test na určení typu pleti

Tento určovací test je velmi snadný a zvládnete ho z pohodlí domova. Jediné co budete potřebovat je ubrousek nebo papírový kapesník.

Večer si normálně, podle vašeho zvyku, umyjte obličej, aby pleť mohla přes noc dýchat. Ráno po probuzení si ale pleť opláchněte jen vodou a otřete ručníkem. Poté vyčkejte alespoň 15 minut. V tomto čase začne vaše pleť pracovat. Poté vezměte papírový kapesník, který rozdělte na 4 díly. Ty přiložte postupně na čelo, nos, tvář a bradu. Po sejmutí se dívejte po mastných skvrnách, které na kapesníku mohli zůstat. Ty vám určí, jaká je vaše pleť. 

Tři typy pleti

Suchá pleť

Pokud máte tento typ, nebudou na kapesníků žádné, nebo jen minimální, mastné skvrny. Ačkoliv se to může zdát jako výhra, neradujte se předčasně. Suchá pleť je velmi náchylná a vyžaduje výrobky určené speciálně pro ni.

Mastná pleť 

Tuto pleť máte, jestliže vám na kapesníku zůstaly viditelné mastné stopy. A ani péče o ni není zrovna jednoduchá – to vám potvrdí každá její majitelka. I zde je nutné vybrat tu správnou péči a pokud tak učiníte, nebude vám tolik znepříjemňovat život.

Smíšená pleť

Mnoho lidí považuje tuto pleť za výhru. Poznáte ji tak, že mastné skvrny zůstaly jen T – zóně (to je nos a čelo). Přesto ani zde nepodceňujte péči. Existují pravidla, co této pleti svědčí a co nikoliv

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali