V čem se liší toaletní a parfemované vody

V čem se liší toaletní a parfemované vody

Toaletní voda, parfémovaná voda a parfém – názvy znějí podobně, ale přitom se liší zásadně. Konkrétně v množství vonných olejů a tedy i v ceně. Vše si detailně vysvětlíme v dnešním článku níže.

 

Toaletní voda

Toaletní voda nebo tak také francouzsky Eau de Toilette (EDT) obsahuje 5 – 10 % vonných olejů. Je tedy typická pro jemnější vůni, která se bude odpařovat trochu rychleji než u parfémované vody nebo parfému. Díky tomu je také rozhodně levnější než oba další druhy. Existuje však mnoho příležitostí, kde se její jemnost stane výhodou. Nebude totiž přebíjet vše ostatní a také nebude rozptylovat ostatní např. při obchodní schůzce. Celkově se tedy hodí na každodenní nošení.

Toaletní vodu seženete v lahvičkách o objemu 30 až 100 ml. Téměř každá značka prodává stejný druh vůní v několika verzích – jako toaletní vodu i jako tu parfémovanou.

 

Parfémovaná voda

Nebo také Eau de Parfum (EDP) je silnější než EDT s obsahem vonných olejů na 10 až 15 %. V některých případech to může být až 20 %. Díky větší koncentraci je její vůně silnější a již malé množství stačí k tomu, aby vás zahalila krásná vůně. A to klidně až na 24 hodin. Velkou výhodou parfémovaných vod je, že na kůži vydrží doopravdy dlouho. S tím souvisí i její nevýhoda. Na někoho může být tento druh až moc silný. 

 

Parfém

Skutečný a dlouhotrvající parfém má 20 až 40% obsah esenciálních olejů. Vyznačují se především svojí intenzivností, odolností a účinností. Díky tomu všemu se jedná o velmi drahé a luxusní produkty. V klasických drogeriích se s nimi běžně nesetkáte, musíte jít do specializovaných prodejen nebo se obrátit na internetové prodejce. U nich si dejte pozor, abyste nakupovali z důvěryhodných zdrojů – u překvapivě levných parfému hrozí, že se jedná o padělky. Parfém se obvykle prodává v malé zdobené lahvičce a používá se ho doopravdy málo. 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali