Vitamíny, které podpoří krásu vašich vlasů

Vitamíny, které podpoří krásu vašich vlasů

Vlasy mohou vypadávat z mnoha důvodů – dědičnost, užívané léky, stres nebo hormony. Ale úplně nejběžnější, a naštěstí řešitelné, je nesprávná strava nebo nedostatek potřebných živin. Za kvalitu a množství vlasů zodpovídají určité vitamíny a minerály. Pokud jich je v těle nedostatek, tak se to rychle projeví. Ty nejdůležitější si dnes představíme.

 

Vitamín A

Vitamín A se stará především o produkci kožního mazu na hlavě. Ten hydratuje vlasové kořínky, které se pak nemají tendenci se lámat, třepit nebo vypadávat. Navíc vitamín A je potřeba také kvůli zdravým nehtům, nervům a kůži. Rozhodně se ho snažte do své stravy zařadit – třeba v podobě beta-karotenu, který se vyskytuje v zelenině a ovoci, a na vitamín A se mění v těle. 

 

Vitamín B12

Tento vitamín je pro vlasy nezbytností. Jeho nízkou hladinu totiž poznáte zpravidla jedině tak, že vám začnou vypadávat vlasy. Je pro sílu a růst vlasů nezbytný.

 

Inositol

Inositol se v těle stará především o vlasové folikuly. Udržuje je v dobrém stavu a svoji roli hraje také v uchování zdraví buněčných membrán, které vytváří vlas.

 

Zinek

Zinek přímo ovlivňuje fungování váčků. Pokud je ho málo, váčky fungují špatně a to se projeví na růstu vlasů. Budou růst slabé a poškozené, nebo třeba vůbec. Zinek stimuluje v těle mnoho enzymatických funkcí a tím urychluje regeneraci buněk kůže i vlasů. A kromě užívání v podobě doplňků potravin, se doporučují pro krásné a zdravé vlasy také šampóny a masti s obsahem zinku. 

 

Železo

Železo ovlivňuje produkci červených krvinek. Pokud je ho nedostatek, může to vést k anémii a ta je špatná pro celé tělo včetně vlasů. Ty v takovém případě mnohem více padají. Proto jezte potraviny bohaté na železo – nezapomeňte ale na to, že s jeho vstřebáváním pomáhá vitamín C.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali