Víte, že je důležité vybrat vhodnou zubní pastu, pokud používáte sonický kartáček?

Víte, že je důležité vybrat vhodnou zubní pastu, pokud používáte sonický kartáček?

Pasty na zuby jsou si na první pohled velmi podobné, jediné výraznější rozdíly jsou v příchuti a výrobci. Není to však úplně pravda, protože pasty se mezi sebou také liší ve složkách, které obsahují. A zvlášť pokud používáte sonický kartáček, měli byste složení past věnovat pozornost. Ukážeme si, které je nejlepší používat. 

Sonický kartáček čistí rychle a důkladně. Kromě toho má antisedimentové účinky, výborně si poradí s nečistotami a dokáže zuby také vyleštit. To ale jedině tehdy, když je doplněn vhodnou zubní pastou. Při výběru se proto věnujte těmto faktorům.

 

Pěnění pasty

Zubní pasta pro sonické kartáčky by neměla moc pěnit. Mnoho pěny navozuje pocit, že jsou zuby vyčištěné dříve, než doopravdy jsou. Při nákupu si proto vždy ohlídejte, že pasta neobsahuje pěnivé látky jako SLS.

RDA faktor

RDA faktor má každá pasta. Zobrazuje to, jak moc jsou abrazivní, tedy jak účinně dokáží odstraňovat pigmentace usazené na povrchu zubů. Čím vyšší index RDA, tím větší abraze. Ne nutně je vyšší index lepší, zvlášť v kombinaci se sonickým kartáčkem.

Zubní pasty s RDA 100 až 150 jsou intenzivně bělící a leštící. Určené jsou kuřákům a lidem se zabarvenými zuby. Nedoporučuje se je používat se sonickým kartáčkem – ve sklovině by to způsobilo mikropoškození, které vede k citlivosti zubů. Ani RDA 70 až 100 není optimální. I tato hodnota spolu se sonickým kartáčkem způsobuje příliš vysoký otěr.

Nejlepší RDA pro tento typ kartáčku je mezi 30 a 70. Zuby se tak zbaví veškerých nečistot, ale zároveň se nepoškodí ani jejich sklovina. 

 

Konzistence

Při nákupu pasty k sonickému kartáčku se zaměřte také na její konzistenci. Optimální je taková, která je jednotná a gelová. Neměla by obsahovat žádné částice nebo hrudky. 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali