Vůně podle ročního období

, ,
Vůně podle ročního období

Každé roční období si žádá různé druhy parfémů. Protože jak se mění počasí a teploty, mění se i vhodnost různých vůní. V dnešním článku si projdeme jednotlivé období a zjistíme, se kterými parfémy v nich zazáříte. 

Jaro

Jaro by se mělo nést v duchu svěžích vůní. Na znamení končící zimy a postupně se probouzející přírody jsou lehké, nevtíravé vůně jasnou volbou. Pokud byste měli romantickou náladu, rozhodně se hodí i sladké květinové parfémy. Podobně vyniknou i citrusové nebo jemně ovocné tóny. Vhodné jsou všechny vůně, které probudí naše smysly a vyniknou na kůži.

 

Léto

Letní dny přináší především vysoké teploty a to by se mělo odrazit i ve výběru vůně – měly by nám přinést dávku osvěžení a energie. Nesáhnete vedle, pokud zvolíte vůně přímo s označením letní. Jsou přímo navržené pro teplé dny a voní po moři, tropickém ovoci a exotických květinách. Rozhodně nevolte těžké kořeněné vůně, které jsou mnohdy až příliš intenzivní. Letní parfémy by v nás měly vyvolat pocit svěžesti a radosti a to se vám s intenzivním parfémem nepodaří. Volte proto takové, které obsahují ovoce a květiny, ale jen minimum koření.

 

Podzim

Podzim je první období, ve kterém se výrazněji mění nároky na vůně, podobně jako se mění příroda. Jednoduše řečeno, parfémy těžknou. Přichází čas na výrazné sladké vůně, které zaujmou vůní tajemství a orientu. Do popředí se dostávají kořeněné a dřevité odstíny, které vhodně doplňuje vůně zralého ovoce. Poohlédněte se po parfémech s obsahem cedru, santalu, kardamomu, vanilky, bergamotu nebo bílého pepře. V ovocných tónech vás nesmí překvapit vůně švestek, ostružin, kdoulí nebo citrusů. 

 

Zima

Chladné až mrazivé dny volají po vůních, které nás zahřejí a zlepší naši náladu. To si samozřejmě žádá velmi specifické parfémy. Podobně jako na podzim, volte intenzivní a smyslné vůně. Dokonale se hodí parfémy s tóny vanilky, medu nebo čokolády.  

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali