Výběr krému pod make-up: Na co se především zaměřit

Výběr krému pod make-up: Na co se především zaměřit

Pokud chcete, aby váš make-up vydržel na pleti celý den v téměř nezměněném stavu, budete potřebovat kvalitní krém, který nanesete pod něj. Kromě toho, že vytvoří optimální základ pro další líčení, tak pleť také hydratuje, rozjasňuje a celkově zlepšuje její stav. Proto by takový krém neměl nikomu, kdo používá make-up, chybět v rituálu líčení. Vždy si ale při jeho nákupu dejte pozor na to, aby odpovídal typu vaší pleti. Jinak může napáchat více než škody než užitku. V dnešním článku se zaměříme na to, jaký krém pod make-up vybrat.

Aby z krému byl kvalitní základ pod make-up, musí splňovat několik parametrů. Prvními z nich je rychlé vstřebávání a také to, že za žádnou cenu by neměl vytvářet na pleti mastný film. Dále by musí být hydratační, aby pleť udržoval svěží celý den. A zároveň ne příliš pro pokožku zatěžující. Kdyby ano, mohly by se na obličeji začít více tvořit černé tečky a jiné nedokonalosti.

 

Suchá pleť

U suché pleti pracují mazové žlázy méně než by měly a proto rychleji zčervená a celkově bude citlivější. Také může rychleji stárnout. Nikdy ji proto nezapomínejte pořádně hydratovat. A to by měl být také primární úkol krému pod make-up. Musí být hydratační a udržovat pokožku pružnou. Zároveň nesmí být zatěžující a optimálně by měl chránit před škodlivými vlivy a bránit svědění kůže.

 

Embryolisse Moisturizers vyživující hydratační krém pro suchou až velmi suchou pleť (Moisturising Repair Care) 50 ml

Make Me Bio Face Care Orange Energy hydratační krém pro normální až citlivou pleť (100% Pure and Natural) 60 ml

 

Mastná či aknózní pleť

U tohoto typu pleti je naopak problémem nadměrná tvorba kožního mazu. Může se proto na první pohled zdát, že ji není třeba tolik hydratovat. To ale neplatí. Správnou hydrataci potřebuje každá pleť. Optimální proto bude použít lehký, matující krém, který nejen hydratuje, ale také omezuje nadměrnou tvorbu kožního mazu a neucpává póry.

 

Dermedic Hloubkově hydratační krém SPF 15 HYDRAIN3 Hialuro 50 g

Korres Pomegranate Cream – hydratační krém pro mastnou pleť s granátovým jablkem 40 ml

 

Smíšená pleť

Smíšená pleť je kombinací obou předchozích typů – vyznačuje se tím, že bude místy začervenalá a citlivá a místy zase trochu lesklá s černými tečkami. To rozhodně komplikuje práci s ní. Obecně se doporučuje používat jemný hydratační krém, který vyživí suché části a na těch mastnějších zamezí nadbytečné tvorbě mazu.

 

Biotherm Aquasource (Night Spa Balm) 50 ml

Orientana pleťový krém indický ženšen 40 g

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali