Zesvětlit vlasy jde i přírodní cestou. Víme, jak na to

Zesvětlit vlasy jde i přírodní cestou. Víme, jak na to

Světlé odstíny vlasů jsou jedny z nejpopulárnějších. Ne každý si ale chce kvůli nim poškodit vlasy barvami nebo peroxidem. Naštěstí existují také jiné metody. Takové, které se používali dlouho před tím, než se na to objevili nejrůznější chemikálie. Tyto způsoby nejen pozmění odstín vašich vlasů, ale také se o ně postarají. Dnes si představíme čtyři takové způsoby.

Na úvod je nutné říct, že všechny přírodní metody zesvětlování budou fungovat jedině na nebarvených vlasech. Také je pravděpodobné, že lidé s přirozeně světlými vlasy si výsledků všimnou dříve než ti s tmavšími.

 

Citronová šťáva

První způsob zesvětlování vlasů je pomocí citronové šťávy. Vymáčkněte šťávu z 1 citronu a smíchejte ji s 0,5 l teplé vody. Poté tuto směs použijte jako kondicionér. Po umytí vlasů si ji do nich naneste a nechte působit necelých 30 minut. Nikdy ji nezapomeňte vypláchnout, protože při delším působení by mohla šťáva vlasy slepit a vysušit. 

 

Heřmánek

Nejoblíbenějším způsobem zesvětlování vlasů je oplachování heřmánkem. Hodně lidí na tuto metodu nedá dopustit. Pro její použití zalijte 2 až 3 sáčky heřmánkového čaje litrem horké vody. Směs nechte vychladnout a poté s ní polijte umyté vlasy. 

 

 

Kyselina jablečná

Kyselina jablečná je další přírodní látka známá a využívaná pro své zesvětlující účinky. Jenom je důležité nenanášet ji na pokožku hlavy. Tu by mohla kyselina jablečná podráždit. Ve sklenici vody rozpusťte lžičku jablečné kyseliny a přidejte trochu vašeho kondicionéru. Po nanesení nechte působit na vlasech kolem 25 minut. Následně důkladně opláchněte teplou vodou. 

 

Med

I med má zesvětlovací vlastnosti. To je něco, co o něm ví málokdo. Po umytí vlasů, přidejte lžičku medu do kondicionéru a ten použijte jako obvykle. Navíc med obsahuje velké množství prospěšných látek. Takže vaše vlasy budou při pravidelném používání také jemnější a celkově zdravější

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali