Znáte historii parfému?

Znáte historii parfému?

Když cítíme zvláštní vůni, jako je např. čisté prádlo nebo čerstvá broskev, okamžitě a nevědomě spojíme tuto vůni s částí naší paměti. Vůně může vyvolat pocity a vrátit vzpomínky, které jsme zapomněli, že jsme měli. Parfém je jednoduše mistrovství některých z nejčastějších vůní a jejich rafinovaná kombinace, která vytváří jedinečnou vůni pro jednotlivce. Abychom porozuměli parfémům, museli bychom začít na jejich počátku, v době starých Egypťanů.

Původ a historie

Egypťané byli zodpovědní za původ parfému. Využívali vůně ve všem, od náboženských obřadů až po pohřební přípravy a dokonce i každodenní nošení. Bohaté elity egyptské společnosti, mužské i ženské se zdobily vůněmi jako lilie, které označovaly jejich postavení. Peršani převzali použití parfému jako znamení politického stavu. Řekové a Římané se seznámili s parfémy a začali je vidět jako formu umění a produkovali je v konzistentní kvalitě.

Archeologové nedávno odkryli továrnu na parfémy z roku 2000 před naším letopočtem, nacházející se na Kypru, která se zřejmě specializovala na výrobu vůní jako jsou koriandr, vavřín, myrta, levandule a rozmarýn. Parfém se pomalu šířil po celém světě a na chvíli byly vůně vyhrazeny hlavně pro náboženské obřady. Nicméně, v roce 1190 parfém začal být produkován komerčně v Paříži, a odtamtud se znovu rozšířil masivně mezi obyvatelstvo.

Jak se vyrábí parfém

Egypťané používali k výrobě mastí a balzámů esenciální oleje, které byly přidány do vůně. Dnešní parfém však používá mnohem složitější způsob přípravy. Požadované vůně, ve specifických množstvích jsou kombinovány buď s ethanolem nebo ethanolem a vodou. Koncentrace vůně závisí na tom, jaký druh parfému se vyrábí. Pravý parfém může mít například složení až 40% vonného materiálu. Parfém Eau de Parfum bude mít ve své směsi pouze 20% vůně, což povede k lehčí, jemnější vůni. Vše závisí na požadovaném profilu parfému a vůni, kterou chce parfém zahrnout.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali