Zubní pastu si můžete vyrobit doma. Víme, jak na to

Zubní pastu si můžete vyrobit doma. Víme, jak na to

Jestliže vám záleží na složení produktů, které užíváte nebo konzumujete, pravděpodobně jste ho už někdy zkoumali u zubní pasty. Jako u všeho, některé z nich jsou lepší, některé horší. Pokud ale chcete mít jistotu, že pasta, kterou užíváte, neobsahuje chemické látky, zkuste si ji vyrobit doma. Její složení bude přesně takové, jaké chcete a navíc její účinky budou podobné jako u těch, které se prodávají. Připravili jsme si pro vás 3 jednoduché recepty na domácí zubní pasty.

Jak už bylo řečeno, domácí pasta působí na zuby stejně dobře jako ta kupovaná. Při využití správných přísad bude mít antibakteriální i bělící účinky. Mezi nejběžnější ingredience těchto past patří jedlá soda, kokosový olej, kurkuma a stévie. Jedlá soda nejlépe bělí a brousí, stévie a kokosový olej nejen skvěle chutnají, ale mají také antibakteriální účinky. A kurkuma zase pomůže se zánětem a zuby také vybělí.

Žlutá zubní pasta

Budete potřebovat:

Půl lžičky kurkumy; 1-2 lžíce kokosového tuku; 1,5 lžičky kokosového oleje; 1,25 lžíce zeleného jílu (k dostání jako doplněk stravy); špetku jedlé sody; špetku jemné soli; špetku stévie; několik kapek mátového esenciálního oleje

Všechny ingredience smíchejte tak, abyste dosáhli jemné konzistence. Předností této pasty jsou její bělící účinky (díky kurkumě) a to, že vyčistí i nečistoty v mezizubních prostorech (díky jílu).

Zubní pasta z březového cukru.

Připravte si:

2 lžičky březového cukru; 2 lžíce kokosového oleje; 2 lžičky plavené křídy; esenciální olej (s vámi preferovanou vůní)

Opět stačí suroviny smíchat do konzistence klasické zubní pasty. Březový cukr udržuje zdravé dásně a také dokáže vyčistit zubní sklovinu.

Zubní pasta se skořicí

Na tuto pastu musíte mít:

2 lžíce kokosového oleje; lžíci olivového oleje; půl lžíce mořské soli; lžičku jedlé sody; 2 špetky skořice

Pastu zamíchejte a nechejte chvíli odležet. Výhodou pasty je skořice, která účinně bělí zuby, ale také příjemně voní.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru slev

Připojte se k nám a nezmeškejte žádnou výhodnou slevu na parfém a kosmetiku

Děkujeme, nyní prosím potvrďte svou registraci kliknutím na odka v emailu, který jsme vám právě poslali